Teknoloji Türk astrofotoğrafçı çektiği Samanyolu fotoğraflarıyla ödül aldı

Türk astrofotoğrafçı çektiği Samanyolu fotoğraflarıyla ödül aldı

Türk astrofotoğrafçı Mehmet Ergün'ün İspanya'da çektiği fotoğraf, 'En İyi 25 Samanyolu Fotoğrafları' arasına seçildi. Uluslararası seyahat fotoğraf bloğu 'Capture The Atlas' tarafından her yıl düzenlenen 'En iyi Samanyolu Fotoğrafları' yarışması sonuçlandı. Yarışma dünyanın en prestijli fotoğraf yarışmalarından biri. Yarışmaya İtalya'dan Avustralya'ya dünyanın farklı yerlerinde çekilmiş yüzlerce fotoğraf katıldı. Ergün, daha önce de Uluslararası Uzay İstasyonu'nun (ISS) Güneş'in önünden geçişini görüntüleyerek büyük başarıya imza atmıştı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
Türk fotoğrafçı Avrupadan ödülle döndü
Çektiği fotoğraf ile ödül aldı.


Almanya'da yaşayan ve ailesiyle gittiği tatilde fotoğrafı çektiğini söyleyen Ergün,

“Fotoğrafı yaklaşık 2400 metre yükseklikte çektim. Şehirden uzak olmam nedeniyle gökyüzünü çıplak gözle bile çok net görebiliyordum. Manzarayı biraz izledikten sonra bu anı ölümsüzleştirmek istedim.

Çektiği bu fotoğraf ile ödülü aldı.
DHA
Çektiği bu fotoğraf ile ödülü aldı.
  • 6 yıl önce hobi olarak başladığım astrofotoğrafçılıkta bu noktalara geleceğimi tahmin edemezdim. Böyle büyük ve tanınmış isimlerin arasında bulunmak ve bir parçası olmak benim için onur" dedi.

Samanyolu Galaksisi'nde 30'dan fazla zeki yaratık türünün var olabileceği iddia edildi
TEKNOLOJİ
Samanyolu Galaksisi'nde 30'dan fazla zeki yaratık türünün var olabileceği iddia edildi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.