Teknoloji Yeni Fiat 500X motor seçenekleri ile dikkatleri üzerine topladı

Fiat 500X'ten görülmemiş motor seçenekleri! İşte fiyatı ve özellikleri!

Yeni Fiat 500X motor seçenekleri ile dikkatleri üzerine topladı

Fiat’ın en çok beğenilen araçlarından biri olan 500 tasarımı ile arazi aracı tasarımının birleşiminden bir araya getirilen 500X tanıtıldı. Turbo beslemeli küçük motorlar seçenekleri ile satışa sunulacak araç, büyük motorlu araçların ürettiği beygir miktarı kadar kullanıcılarına güç sağlayacak.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Fiat 500X
Fiat 500X

Fiat’ın en çok beğenilen araçlarından biri olan 500 tasarımı ile arazi araç tasarımının birleşiminden bir araya getirilen 500X baştan aşağı makyajlandı. Tasarım anlamında yapılan yeniliklerin haricinde motor tarafında da kullanıcılarını geniş bir çeşitlilik sunan 500X, Fiat’ın 500 tasarımına SUV deneğimi kazandırıyor.

FİAT 500 MODELİNİN SUV VERSİYONU OLACAK!

2019 Fiat 500X tasarımına bakıldığında genel olarak makyajlanmış bir kasa göze çarpıyor. Ön ve arka farlarda yapılan değişikliğin haricinde kaportada yapılan ufak değişiklikler ve bazı noktalardaki keskin hatlar aracın daha hoş bir görünüme kavuşmasını sağlamış. Araca eklenen LED farlarda 500X’e farklı bir hava kazandırmış.

FİAT 500X’İN FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Fiat 500X’te asıl değişimi firma motor tarafında gerçekleştirmiş. 2 farklı benzinli ve 3 farklı dizel motor seçenekleri ile gelen araçta dikkat çeken en büyük özellik küçük motorlardan alınan beygir seviyeleri. Fiat 500X’in kaputunun altına 1.0 litre 3 silindirli 120 beygir, 1.3 litre 4 silindirli 150 beygir güç üretebilen benzinli motor seçeneği bulunacak. Dizel motor tarafında ise 1.3, 1.6 ve 2.0 litre 4 silindirli 95 ve 150 beygir güç üreten üç farklı motor yer alacak.

Söz konusu motor seçeneklerine 5 ileri manuel, 6 ileri manuel, 6 ileri çift kavramalı ve 9 ileri otomatik şanzıman eşlik edecek. Ayrıca araç, önden çekişli ya da dört çeker kullanım seçeneği de sunacak.

Baştan aşağı makyajlanmış kasası ve geniş motor seçeneği ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanan 500X’in fiyatı ve çıkış tarihi hakkında henüz bir bilgi açıklanmadı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.