Video Son Dakika Haber Videoları - En Güncel Videolar - Yenisafakcom

Video Galerisi

Türk hekimler zeytin yaprağının koronavirüs üzerindeki etkisini kanıtladı: Çalışma uluslararası camiada ilgiyle karşılandı
05:32
Hayat
Türk hekimler zeytin yaprağının koronavirüs üzerindeki etkisini kanıtladı: Çalışma uluslararası camiada ilgiyle karşılandı
Zeytin yaprağının koronavirüse karşı bağışıklığı güçlendirdiği ve hastalığın daha hafif geçmesine yol açtığı bilimsel olarak kanıtlandı. Geçtiğimiz yıl Konya'da bir fabrikada işçilerin zeytin yaprağı çayını tüketmesinin ardından vaka sayılarında düşüş yaşandığı haberini alan Prof. Dr. Abdurrahim Koçyiğit ve Yrd. Doç. Dr. Ali Timuçin Atayoğlu, yaptıkları çalışmayla zeytin yaprağının mucizevi etkisini ispatladı. 336 işçiden aldıkları numunelerle zeytin yaprağı çayı tüketen kişilerin doğal bağışıklık hücrelerinin yüzde 35 oranında arttığını tespit eden Koçyiğit ve Atayoğlu, yaptıkları çalışmayla çayı içenlerin içmeyenlere oranla koronavirüsü hafif atlattığını da bellirledi. Prof. Dr. Abdurrahim Koçyiğit ve Yrd. Doç. Dr. Ali Timuçin Atayoğlu'nun bilimsel çalışması, uluslararası alanda da ilgi görerek 'Journal of Integrative and Complementary Medicine' isimli dergide yayınlandı.
Bilal Erdoğan Cumhurbaşkanı Erdoğana mektup yazan yaşlı kadının mektubunu teslim aldı
00:50
Hayat
Bilal Erdoğan Cumhurbaşkanı Erdoğana mektup yazan yaşlı kadının mektubunu teslim aldı
4'üncü Dünya Göçebe Oyunları, Bursa'nın İznik ilçesinde bugün başladı. 4 gün sürecek olan etkinliklere Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan da katıldı. Etkinlik alanında vatandaşlarla yakından ilgilenen Erdoğan'ın yaşlı bir kadınla yaşadığı diyalog kameraya yansıdı. Bilal Erdoğan, yaşlı kadının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yazdığı mektubu teslim alarak ulaştıracağının sözünü verdi.
Bilal Erdoğandan Yeni Şafaka özel Göçebe Oyunları mesajı
00:24
Hayat
Bilal Erdoğandan Yeni Şafaka özel Göçebe Oyunları mesajı
4. Dünya Göçebe Oyunları, Bursa'nın İznik ilçesinde başladı. Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, Yeni Şafak'a özel açıklamada bulundu. “Neden Göçebe Oyunları'nda olmalıyız?” sorusunu yanıtlayan Erdoğan, “Eşrefoğlu Rumi burada, Davud-i Kayseri burada. Dünyanın kültürü burada. Dünyanın geleneksel sporları burada. O yüzden burada olmalıyız” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğanın dilinden Neşet Ertaş
01:52
Hayat
Cumhurbaşkanı Erdoğanın dilinden Neşet Ertaş
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Türk Halk Ozanı Neşet Ertaş için anma mesajı yayımlayarak, 'Vefatının 10'uncu yıl dönümünde Türk halk ozanı, gönül mimarı, 'Bozkırın Tezenesi' Neşet Ertaş ustayı hasretle ve rahmetle yâd ediyorum' ifadelerini kullandı.Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı bir programda Neşet Ertaş'ı anlatırken, 'Garipti, garip yaşadı, bir garip olarak aramızdan ayrıldı. Hakk'a yürüdü. Turaptan yani topraktan geldiğini biliyordu. Sevenlerine, dinleyenlerine 'Ayağınızın turabıyım' diye sesleniyordu ama bu çok önemliydi. Nihayetinde aslı olan, özü olan toprağa döndü. Biz de ona döneceğiz.' ifadelerini kullanmıştı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.