|
Galatasaray 2 puan kaybetti


Şampiyonlar Ligi’nde hiç bir rakibin kolay olmayacağını Galatasaray’ın önceki gün sahasında yaptığı Kopenhag maçı ile görmüş olduk. Maça fırtına gibi başlayan Aslan, ilk yarım saatte ne yaptı ne ettiyse golü bulamadı.

Bireysel yetenekler ile maç kazanmak Süper Lig’e nazaran Şampiyonlar Ligi’nde daha zordur. Kerem Aktürkoğlu, karşı karşıya 2 net pozisyondan yararlanamadı ama İcardi de yararlanamadı. Oyundan çıkarken Kerem’e azınlık da olsa gelen ıslıkları kabul etmiyorum. Nihayetinde Kerem’in de kredisi fazlasıyla var. Galatasaray, Kopenhag karşısında takım olarak ilk yarım saatte bulduğu fırsatların 2 tanesini gole çevirmiş olsaydı çok rahat bir galibiyetle Devler Ligi’ne başlayacaktı ve bizler de farklı şeyler konuşmuş olacaktık. Top, üç direğin arasına bir türlü giremeyince Kopenhag, oyuna ortak olmuş oldu. Set oyununu ilk yarının son 15 dakikasında Galatasaray’dan daha iyi oynayarak skor elde ettiler. Gol öncesinde Muslera’nın yapmış olduğu rastgele şişirme, Galatasaray’ın golü yemesinde en büyük pay sahibi oldu ama 2-0 geriye düşen Galatasaray oyundan asla kopmadı.

Değişikliklerde geç de davransa rakibin 10 kişi kaldığını gören tecrübeli hoca Okan Buruk, hemen bir savunma oyuncusunu kenara alarak orta sahaya takviye yaptı. Okan Buruk; Tete, Zaha ve Barış Alper gibi çabuk adam geçebilen oyuncuları sahaya sürerek 10 kişi kalmış rakibiyle adeta satranç oynadı ve istediğini kısmen de olsa aldı.

Bir parantez de Kerem Demirbay ve Sacha Boey’e açmazsak olmaz... Bitmek tükenmek bilmeyen bir enerjiyle oynayan Sacha Boey ikili mücadelede en çok galip gelen oyuncuydu. Maç 180 dakika bile olsa aynı tempoda oynayabilecek hissiyatı verdi ve orta sahada Kerem Demirbay kenara attığı uzun toplarla göz doldurdu.

Kalan maçlarda Galatasaray’ın daha iyi olacağı sinyallerini son dakikada gelen geri dönüşle görmüş olduk. 3 puanı hak ettiği maçta son dakikalarda bulduğu 2 golle 1 puan alması en azından kısmen olsa da moral olmuş oldu. Sırada Başakşehir deplasmanında oynanacak önemli bir maç var. Çağdaş Atan, ligin ilk haftalarında Kayserispor’u çalıştırırken bir de transfer yasağı varken Galatasaray’a zor bir maç yaşatmış ve 1 puan almıştı. Artık transferlerin de yavaş yavaş hazır olmasıyla birlikte Galatasaray, ligde seri yakalayacaktır diye düşünüyorum.

Kopenhag maçıyla beraber gerek Avrupa’da gerek Türkiye’de Rams Park’ta oynanacak hiç bir maçın kolay olmayacağını görmüş olduk.

#spor
#Şampiyonlar Ligi
#Galatasaray
2 ay önce
default-profile-img
Galatasaray 2 puan kaybetti
ABD’nin silah stoklarına İsrail’e sınırsız erişim izni vermesi yasal mı?
Siyah leke
Gazze’de modernitenin sınırları mı yoksa temelleri mi ortaya çıktı?
Gazze, kalpsiz dünyanın kalbi
Gazze bizim imtihanımız