Dünya 10 dilde Zeytin Dalına destek

10 dilde Zeytin Dalı'na destek

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin bir açıklama yaptı. “Zeytin Dalı Harekatı“ Avrupa Birliği’ne yeni bir göç dalgasını da önleyecek olan önemli bir hamledir" diyen
UETD'in destek açıklaması, Fransızca, İngilizce, Almanca, Flamence, Norveçce, İtalyanca, Danca, Boşnakça, Macarca ve Türkçe yapıldı.

Yasemi Asan Yeni Şafak
 Açıklamada; “Zeytin Dalı Harekatı“ Avrupa Birliği’ne yeni bir göç dalgasını da önleyecek olan önemli bir hamledir" denildi.
Açıklamada; “Zeytin Dalı Harekatı“ Avrupa Birliği’ne yeni bir göç dalgasını da önleyecek olan önemli bir hamledir" denildi.

UETD, "Terör örgütlerinin bölgede oluşturduğu istikrarsızlık Avrupa Birliği ülkelerinin güvenliğini doğrudan etkilemektedir. “Zeytin Dalı Harekatı“ Avrupa Birliği’ne yeni bir göç dalgasını da önleyecek olan önemli bir hamledir" açıklamasında bulundu.

10 DİLDE DESTEK

Avrupalı Türk Demokratlar Birliğinin (UETD), Afrin'e Zeytin Dalı Harekatı konusunda yazılı açıklama yaptı.

Yazılı açıklama, Fransızca, İngilizce, Almanca, Flamence, Norveçce, İtalyanca, Danca, Boşnakça, Macarca ve Türkçe dillerinde yapıldı.

MEŞRU MÜDAFAA HAKKINA UYGUN

Açıklama şöyle:

"Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, muhalefet partilerinin desteği ve toplumsal mutabakat ile askeri harekat kararı almış ve Türk Silahlı Kuvvetleri 20 Ocak 2018 tarihinde Afrin'e “Zeytin Dalı Harekâtı”nı başlatmıştır. Bu harekat kuşkusuz PKK, PYD, DEAŞ ve türevleri olan terör örgütlerinin bölge halkına ve Türkiye Cumhuriyeti’ne yönelik açık birer tehdit olmasından dolayı icra edilmektedir.

“Zeytin Dalı Harekatı“ Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin (BMGK) terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı’na uygun bir şekilde başlatılmıştır. Tıpkı “Fırat Kalkanı’nda“ olduğu gibi, bu harekâttaki amaç da Türkiye’nin sınırlarında oluşturulmak istenen terör koridorunu bertaraf etmek, bölge halkı üzerindeki terör örgütlerinin baskısına nihai olarak son vermek ve bölgede huzurun yeniden tesis edilmesini sağlamaktır. Türkiye’nin güney sınırı boyunca alan kazanan, Suriye’de yaşanan şiddet ve istikrarsızlıktan nemalanan, bölgenin demografik yapısını ve sivilleri hedef alan terör örgütleri PKK, YPG ve PYD gibi unsurların eylemleri bu harekatı mecbur kılmıştır. PKK’nın Suriye uzantısı olan PYD, YPG ve türevlerinin sadece Türkiye dışında değil ülke içinde de sivil halkı hedef alan birçok saldırıya yeltendiği bilinmektedir. Bu hain örgütler son yıllarda Hendek Kalkışması, İstanbul Vezneciler ve Kızılay Güvenpark saldırıları başta olmak üzere yüzlerce şehit ve binlerce yaralı verilmesine yol açmıştır. Türkiye sınırlarında yaşanan şiddet ve çatışma ile yukarıda isimleri sayılan terör örgütlerinin faaliyetleri sonucunda 370 bini Kürt olmak üzere 3 buçuk milyon masum insan yerlerinden, yurtlarından ayrılmak zorunda kalmış ve gidecek bir yer, sığınılacak güvenli bir liman olarak Türkiye’yi görmüştür.

Türkiye’nin yaptığı insan ve vicdan odaklı politikalarla din, dil, ırk gözetmeksizin sığınmacılara sahip çıkılmış ve Türkiye bugün dünyada mültecilere en fazla yardım yapan ülke konumuna gelmiştir. Türkiye, sınırlarında oluşturulmak istenen terör kuşağına son vermek, bu terör kuşağını oluşturan unsurların özellikle son günlerde hedef gözetmeksizin hastaneleri ve dolayısıyla sivilleri de hedef alan saldırıları bitirmek amacıyla bu harekatı başlatmak mecburiyetinde kalmıştır. Türkiye bu harekat ile Suriye’nin toprak bütünlüğünü veya bölgede yaşayan Türkmen, Kürt, Arap gibi herhangi bir unsuru hedef almadığını açıklamıştır. Burada hedef yukarıda da belirtildiği gibi tamamen PKK, YPG, PYD, DEAŞ ve türevleri gibi terör örgütleridir.

  • Türkiye’nin bir NATO müttefiği olması hasebiyle bu harekatın ayrıca NATO’nun güney sınırlarını da muhafaza amacı taşıdığı aşikardır. Terör örgütlerinin bölgede oluşturduğu istikrarsızlık Avrupa Birliği ülkelerinin güvenliğini doğrudan etkilemektedir. “Zeytin Dalı Harekatı“ Avrupa Birliği’ne yeni bir göç dalgasını da önleyecek olan önemli bir hamledir. Operasyonu hedef almak ve Türkiye’yi uluslararası arenada zor durumda bırakmak isteyenlerin iddia ettiği gibi sivillere ve masum insanlara yönelik herhangi bir eylem söz konusu değildir. Tam tersine şu an Afrin’de PYD’nin yaptığı gibi teröristlerin sivilleri kendileri için zorla canlı kalkan olarak kullandıkları görülmektedir. Bu noktada operasyonu icra eden Türk Silahlı Kuvvetleri’nin azami dikkat, gayret ve hassasiyet gösterdiğine inancımız tamdır.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gerçekleştirdiği “Zeytin Dalı Harekatı“ başından bu yana müttefik ve komşu ülkelere gerekli bilgilendirme yapılarak, şeffaf bir şekilde yürütülmüştür. Amacı huzur, barış ve güvenlik olan bu operasyonun uluslararası toplum tarafından desteklenmesini talep ediyor, teröre karşı Türkiye’nin ve masum bölge halkının yanında olunmasını zaruri görüyoruz. "

Yeni temel atmama törenleri yolda

Yeni 'temel atmama' törenleri yolda

İBB'nin yeni planında 'yatırımlar'dan kırpıldı, konser bütçesi arttı.
FETÖ üyesine AİHM de inanmadı

FETÖ üyesine AİHM de inanmadı

​Devletin tüm tedbirleri aldığı bir kez daha tescillenmiş oldu.
İstanbulda metrolar durdu

İstanbul'da metrolar durdu

​Duraklar doldu taştı, yolcular saatlerce vagonlarda mahsur kaldı.
55 bin lira<br>cepte kalıyor

55 bin lira
cepte kalıyor

​Konutta büyük avantaj sunan indirimde son 15 gün.
Yapay zeka yakalayacak

Yapay zeka yakalayacak

Sigara içip telefonla konuşan sürücüye kötü haber.
2020'de kullanılabilecek

2020'de kullanılabilecek

Kartta biriken puanlar için bankalardan açıklama.
100 bin konutta<br>detaylar belli oldu

100 bin konutta
detaylar belli oldu

​140 ile 210 bin lira arasında değişen fiyata satılacak
Görenler <br>şaşkınlıkla izledi

Görenler
şaşkınlıkla izledi

​Dünyanın en büyükleri peş peşe Boğaz'dan geçti.
Plaka değişti<br>uykuları kaçtı

Plaka değişti
uykuları kaçtı

İlk arabasının sevincini yaşamadan satacak.
Hurdaya döndü

Hurdaya döndü

Sis nedeniyle treni göremedi biri çocuk 3 kişi öldü.
AK Parti teklif etti <br>İmamoğlu reddetti

AK Parti teklif etti
İmamoğlu reddetti

Mahalleli konut yerine yeşil alan olmasını istiyor.
El Hamra:<br>Endülüs'ün incisi

El Hamra:
Endülüs'ün incisi

​Sayısız odalarıyla hayran kalınacak bir güzellik.
Çinlileri çıldırttı

Çinlileri çıldırttı

​Mesut Özil'in 'Doğu Türkistan' paylaşımından rahatsız oldular.
BM'den <br>istediğini alamayan Rumlar çıldırdı

BM'den
istediğini alamayan Rumlar çıldırdı

Tarihi mutabakatının ardından BM ile ters düştüler.
Kar beklenirken sıcaklıklar artıyor

Kar beklenirken sıcaklıklar artıyor

​Marmara'da sıcaklıklar normallerin üzerine çıkacak.
Büyük<br>kaygı duyuyoruz!

Büyük
kaygı duyuyoruz!

​ABD'nin silah ambargosu kararına KKTC'den tepki.
Trump'ı Zeve Şehitliğine davet etti

Trump'ı Zeve Şehitliğine davet etti

'Ermeni çeteleri mezaliminin en büyük kanıtı.'

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.