Dünya ABD tarihinde bir ilk Tamamı kadınlardan oluşan ekibini açıkladı

ABD tarihinde bir ilk: Tamamı kadınlardan oluşan ekibini açıkladı

ABD başkanlığına seçilen Joe Biden, tamamen kadınlardan oluşan ABD tarihinde bir ilk de olacak Beyaz Saray iletişim ekibini açıkladı. Biden, ekibe Amerikan halkını Beyaz Saray'a bağlamak gibi muazzam bir sorumluluğun da emanet edileceğini söyledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
ABD başkanlığına seçilen Joe Biden Beyaz Saray iletişim ekibini açıkladı
Joe Biden

ABD başkanlığına seçilen Joe Biden, tamamı kadınlardan oluşan Beyaz Saray iletişim ekibini duyurdu.

Joe Biden, yaptığı açıklamada, yönetiminin ABD tarihinde ilk defa tamamen kadınlardan oluşan Beyaz Saray iletişim ekibine sahip olacağını belirterek, ekibi, "çeşitli, deneyimli ve yetenekli" olarak nitelendirdi.

HALKI BEYAZ SARAY'A BAĞLAYACAKLAR

Biden, "Amerikan halkıyla doğrudan ve doğru şekilde iletişim kurmak, başkanın en önemli görevlerinden biridir ve bu ekibe, Amerikan halkını Beyaz Saray'a bağlamak gibi muazzam bir sorumluluk emanet edilecektir." dedi.

Biden ve seçilmiş Başkan Yardımcısı Kamala Harris, şu anda geçiş ekibinin onaylarını denetleyen Jen Psaki'yi Beyaz Saray Sözcüsü olarak atadığını bildirdi.

Psaki, Obama yönetimi döneminde de Beyaz Saray'da iletişim direktörlüğü, iletişim müdür yardımcılığı ve sözcü yardımcılığı görevlerinde bulunmuştu.

Biden'ın seçim çalışmasında kampanya müdür yardımcısı ve iletişim direktörü olarak görev yapan Kate Bedinfield ise Beyaz Saray'ın iletişim direktörlüğünü yürütecek.

Beyaz Saray'ın iletişim ekibine atanan diğer isimler arasında basın sekreteri yardımcılığına atanan Karine Jean-Pierre, iletişim müdür yardımcılığına atanan Pili Tobar, Başkan Yardımcısı Kamala Harris'in iletişim direktörü olarak çalışacak Ashley Etienne ve yine Harris'in kıdemli danışmanı olarak görev yapacak Symone Sanders yer alıyor.

Ayrıca, Biden'ın eşi Jill Biden'a iletişim direktörlüğü yapacak isim olarak Elizabeth Alexander'ın ismi de listede yer aldı.

Almanya Atina’nın suçlarına ortak
DÜNYA
Almanya Atina’nın suçlarına ortak

İsrailliler askerden kaçıyor
DÜNYA
İsrailliler askerden kaçıyor

Paris’i yakan öfke
DÜNYA
Paris’i yakan öfke

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.