Dünya Cape Towna Türk aday

Cape Town’a Türk aday

Londra’da ilk kez Müslüman bir belediye başkanının işbaşına gelmesinden sonra Güney Afrika’nın Cape Town şehrini de Türk asıllı işadamı Mehmet Vefa Dağ yönetmeye talip oldu.

Abone Ol Google News
Neslihan Önder Yeni Şafak
Cape Town’a Türk aday
Aşırı sağ hareketlerin küresel çapta yükseldiği İngiltere'nin başkenti Londra'da belediye başkanlığına ilk kez Müslüman bir aday olan Sadiq Khan'ın seçilmesinin yankıları sürerken, bu kez de benzer bi haber Güney Afrika'nın 3 başkentinden biri olan Cape Town'dan geldi. Ülkenin yasama başkenti Cape Town Belediye Başkanlığı'na Türk asıllı Müslüman işadamı Mehmet Vefa Dağ aday oldu. 3 Ağustos'ta yapılacak seçimlerde başarılı olmak için harıl harıl çalışan Dağ, “Biz, halkın refah seviyesini yükseltmek için yola çıktık” dedi. Yaklaşık 16 yıldır Güney Afrika'da yaşayan 43 yaşındaki Dağ, Uludağ Üniversitesi Maliye Bölümü mezunu. Cape Town'a yerleştikten sonra zaman içerisinde çeşitli dernek ve vakıflarda çalışan Dağ, geçen yıl kurduğu Alshura Partisi ile belediye başkanlığı seçimlerinde aday oldu. Dağ, "Şu an her kesimden oy alacağımı düşünüyorum. Seçime girecek 37 parti arasında ilk 5 arasındayız. Seçildiğim taktirde halkın ekonomik ve refah düzeyini artırmak için çabalayacağım" diye konuştu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.