Dünya Hepsi ajan sayılacak

Hepsi ajan sayılacak

Rusya’da “yabancı ajan” yasasının kapsamı genişletildi. Putin’in onayladığı yasaya göre ülkede internette veya başka bir ortamda bilgi yayan ve yurt dışından finanse edilen kişiler de “yabancı ajan” sayılacak. Rus vatandaşlara ait verileri yurt dışında depolayan şahıs ve şirketlere de 30 bin ila 6 milyon ruble arasında ceza verilecek.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Vladimir Putin
Vladimir Putin

Rusya’da “yabancı ajan” yasasının kapsamı genişletildi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkede internette veya başka bir ortamda bilgi yayan ve yurt dışından finanse edilen kişilerin de “yabancı ajan” olarak tanınmasını öngören yasal değişikliği onayladı. Öte yandan Putin, Rus vatandaşlarına ait verilerin yurt dışında depolanmasına ağır cezalar getiren yeni bir kanunu daha onayladı. Putin önceki gün de Rus yazılımına sahip olmayan akıllı telefon ve bilgisayarların satışının yasaklanmasına yönelik yasayı onaylamıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin 8 Ocak'ta İstanbul'da bir araya gelecek: Dev proje açılabilir
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin 8 Ocak'ta İstanbul'da bir araya gelecek: Dev proje açılabilir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.