Dünya İşgalci İsrail bu kez Katar Kızılayı Derneği Gazze Genel Merkezini hedef aldı Dışişlerinden sert tepki geldi

İşgalci İsrail bu kez Katar Kızılayı Derneği Gazze Genel Merkezi'ni hedef aldı: Dışişlerinden sert tepki geldi

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, Katar Kızılayı Derneği Gazze Genel Merkezi’nin İsrail tarafından bombalanması ve Şeyh Hamad Bin Halife Al Sani Hastanesi’nin zarar görmesine yol açan İsrail saldırılarını şiddetle kınadıklarını belirtti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
İşgalci İsrail bu kez Katar Kızılayı Derneği Gazze Genel Merkezini hedef aldı: Dışişlerinden sert tepki geldi
Arşiv

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, konuya ilişkin bir soruya yanıtında, uluslararası insancıl hukukun açık bir ihlali olan bu menfur saldırılar neticesinde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar, dost ve kardeş Katar devleti ve halkına başsağlığı dileklerini iletti.

İşgalci İsrail Gazze'de bir sağlık merkezini vurdu
DÜNYA
İşgalci İsrail Gazze'de bir sağlık merkezini vurdu

Uluslararası toplumu İsrail'in ayrımsız ve orantısız güç kullanımına son verilmesi ve uluslararası hukuka riayet etmeye zorlanması için çabalarını artırmaya davet eden Bilgiç, "Katar Kızılayı Derneği Gazze Genel Merkezi’nin 17 Mayıs 2021 tarihinde İsrail tarafından bombalanması ile Şeyh Hamad Bin Halife Al Sani Hastanesi’nin zarar görmesine yol açan İsrail saldırılarını şiddetle kınıyoruz." ifadelerini kullandı.

İşgalci İsrail merkezi laboratuvarı vurdu: Aşılama ve test hizmetleri askıya alındı
OYNAT 00:52
İşgalci İsrail merkezi laboratuvarı vurdu: Aşılama ve test hizmetleri askıya alındı
Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail'in düzenlediği hava saldırılarında Gazze'deki merkezi laboratuvarın hasar almasının ardından Covid-19'a karşı aşılama ve test hizmetlerinin askıya alındığını açıkladı.


AP muhabiri İsrail'in saldırılarını anlattı: Gazze’de güvenli bir yer yok
DÜNYA
AP muhabiri İsrail'in saldırılarını anlattı: Gazze’de güvenli bir yer yok

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.