Dünya Trump ekonomik savaş açtı

Dolar ne kadar? Trump'tan dolar tweeti

Trump ekonomik savaş açtı

ABD Başkanı Trump, Türkiye'ye adeta ekonomik savaş açtı. Türkiye'den ithal edilen çelik ve alüminyumda gümrük vergisinin iki katına çıkarıldığını söyleyen Trump, "Türkiye ile ilişkilerimiz iyi değil, lira dolar karşısında değer kaybediyor" ifadelerini kullandı. Dolar/TL bugün öğleden sonra 6.55 civarında işlem görmeye başladı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
ABD Başkanı Donald Trump
ABD Başkanı Donald Trump

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'den satın alınan çelik ve alüminyumda gümrük vergisinin iki katına çıkarılmasına onay verdiğini açıkladı ve TL'nin dolar karşısında değer kaybetmesine ilişkin açıklama yaptı.

Trump attığı Twitter mesajında, "Türk lirası, çok güçlü dolarımız karşısında hızla düşerken Türkiye'den gelen çelik ve alüminyum üzerindeki gümrük vergilerinin ikiye katlanmasına onay verdim! Alüminyumda bu oran artık yüzde 20, çelikte de yüzde 50. Türkiye ile ilişkilerimiz bu dönemde iyi değil!" dedi.

Dolar ne kadar?

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum. Dolar/TL bugün 6 lirayı aşarken, euro 7 lirayı gördü.

  • Dolar, 6,87 TL ve euro da 7,77 TL olurken, sterlin de 8,49 TL'ye yükseldi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.