Ekonomi Çalışma Bakanı Vedat Bilgin 3600 ek göstergenin kapsamı belirlendi

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin: 3600 ek göstergenin kapsamı belirlendi

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 3600 ek göstergenin kapsamının belirlendiğini ifade etti. 3600 ek gösterge; polis, hemşire ve diğer meslek gruplarını kapsıyor.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
​3600 ek göstergede kapsam belirlendi: 3600 ek gösterge kimleri kapsıyor?
3600 ek göstergenin kapsamı belirlendi.

Milyonlarca memur ve yüz binlerce memur emeklisinin mali haklarını ilgilendiren 3600 ek gösterge düzenlemesinde sona gelindi.

  • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 3600 ek göstergenin kapsamının belirlendiğini ifade etti. 3600 ek gösterge; polis, hemşire ve diğer meslek gruplarını kapsıyor.

3600 ek gösterge düzenlemesinde sona gelindi: Maaşlar artacak
FOTOĞRAF 18
Title
Milyonlarca memur ve yüz binlerce memur emeklisinin mali haklarını ilgilendiren 3600 ek gösterge düzenlemesinde süreç devam ediyor.
Title
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilginin başkanlığında hükümet temsilcileri ve Memur-Sen yetkililerinin katımıyla ilk toplantısını 16 Şubatta yapan 3600 Ek Gösterge Komisyonu, ikinci toplantısını 16 Martta basına kapalı olarak gerçekleştirmişti.
Title
İkinci toplantının ardından, tüm memurları kapsayan ek gösterge düzenlemesi isteyen Memur-Sen, 2200-3600 ve 3600-4800 ek göstergeler arasında yeni kademeler getirilmesini içeren talebini komisyona sunmuştu.
Title
Bakan Bilginin Şeker-İş Sendikasının 13 Mayısta düzenlediği Gıdanın Geleceği Ellerimizde Zirvesinde, ek gösterge düzenlemenin sonuçlanması için mayıs sonunu işaret etmesi üzerine, gözler hükümet ile Memur-Sen arasında yapılacak yeni görüşmeye çevrildi.
Title
Taraflar arasında bir süredir devam eden teknik görüşmelerde sona yaklaşıldığı öğrenilirken, tarafların bu kapsamda hafta içinde bir araya gelmesi bekleniyor.
Title
Ek gösterge nedir?Ek gösterge, kamu görevlilerinin çalışırken maaşlarını, emekli olduklarında ikramiye ve aylıklarını belirleyen en önemli kalemlerden biri.
Title
Ek gösterge rakamları unvan, hizmet sınıfı ve derecelere göre farklılık gösteriyor.
Title
Ek gösterge yükseldikçe emekli aylığı ve emekli ikramiyesi rakamı da yükseliyor.
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
3600 ek gösterge düzenlemesinde sona gelindi: Maaşlar artacak
Hükümet ile Memur-Sen arasında yılbaşından beri devam eden 3600 ek gösterge ve diğer ek göstergelerin düzenlenmesini içeren görüşmelerde sona yaklaşıldı. Tarafların hafta içinde bir araya gelmesi bekleniyor.

3600 ek gösterge çalışması tamam: Yüzde 25'e varan artış bekleniyor, detaylar belli oldu
FOTOĞRAF 11
Title
3600 ek gösterge çalışması tamamlandı. Çalışma, bu ay bitmeden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğana sunulacak.
Title
Hükümetle memurlar arasındaki toplu sözleşmeyle imza altına alınan ve Şubat ayından bu yana sendikalarla da görüşülen 3600 ek gösterge düzenlemesinde artık sona gelindi.
Title
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, hazırlıklarını tamamladı. Düzenleme, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılan toplantıda ele alınırken, 3600 ek göstergeyle sağlanacak yeni hakların mali boyutları detaylı bir şekilde değerlendirildi.
Title
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında yapılan toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel ve ilgili bakan yardımcıları katıldı.
Title
Toplantıda Bakan Bilgin, çalışmayla ilgili sunum yaptı. Kapsamı, gösterge artış oranları, kimleri ne şekilde etkileyeceği paylaşıldı.
Title
4 meslek grubu üzerinden yapılan hesaplamalarda emekli ikramiyeleri ve emekli maaşlarında düzenlemeyle yüzde 25e varan artış olacağı belirtiliyor.
Title
Toplantıda düzenlemenin bu kapsamda hazine ve bütçe üzerindeki etkisi de ele alındı.
Title
NTVnin aktardığı bilgiye göre; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilginin, düzenlemeyi bu hafta içinde Cumhurbaşkanı Erdoğana bekleniyor.
Title
Title
Title
3600 ek gösterge çalışması tamam: Yüzde 25'e varan artış bekleniyor, detaylar belli oldu
3600 ek gösterge çalışmasında son aşamaya gelindi. 4 meslek grubu üzerinden yapılan hesaplamalarda emekli ikramiyeleri ve emekli maaşlarında düzenlemeyle yüzde 25'e varan artış olacağı belirtiliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın hazırladığı düzenlemenin bu ay bitmeden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulması bekleniyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.