Ekonomi Araç boyatmakdeğeri arttırıyor

​Araç boyatmak değeri arttırıyor - Otomotiv haberleri

Araç boyatmak değeri arttırıyor

PPG Otomotiv Tamir Boyaları Türkiye ve Ortadoğu İş Geliştirme ve İş Çözümleri Müdürü Serdar Gürses, ‘boyatılan aracın değeri düşer’ kanısının kullanıcılar arasında oldukça yaygın olmasına karşın yanlış olduğunu belirtirken, tam tersine değerini artırdığını belirtiyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Araç boyama işlemi
Araç boyama işlemi

İkinci elde boyalı araçlara kötü bakıldığının altını çizen Gürses sözlerine şöyle devam etti: "İkinci elcilerin çıkartmış olduğu suni bir muhabbet var. Bu suni gündemi kim oluşturuyorsa ve kim bu parça boyalı diye en çok bağırıyorsa ona gidin, göreceksiniz ki bu işten en çok o kişi veya kurumlar nemalanıyordur."

DIŞARIDA DAHA PAHALI

Yurtdışında boyalı araçlara farklı bir bakış açısı olduğunu söyleyen Serdar Gürses, maliyetin ortadan kalkmasıyla karlı bir alışveriş kanısının olduğunu belirtti. Gürses, "Çizikten veya küçük göçük sebebi ile aracınızı boyattıysanız aracınızın değeri artar düşmez. Aracınız boyansın, temizlensin, ilk günkü haline geri kavuşsun" şeklinde konuştu.

Lüks ve ticari
pazarda düşüş
EKONOMİ
Lüks ve ticari pazarda düşüş

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.