|

Bakan Bolat: Brüksel'deki yeni temsilcilik Türkiye-AB ticari ilişkilerini daha da ileriye taşıyacaktır

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Belçika'nın başkenti Brüksel'de Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Brüksel Temsilciliği'nin açılışını gerçekleştirdi. Burada açıklamalarda bulunan Bakan Bolat, "Bu yeni temsilcilik, AB Nezdinde Daimî Temsilciliğimiz ve Brüksel Ticaret Müşavirliğimiz ile koordinasyon halinde çalışarak ihracatçılarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak ve Türkiye-AB ticari ilişkilerini daha da ileriye taşıyacaktır" dedi.

15:11 - 30/05/2024 Perşembe
DHA
Bakan Bolat, Brüksel'de TİM Temsilciliği açılışını yaptı
Bakan Bolat, Brüksel'de TİM Temsilciliği açılışını yaptı
Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Belçika'nın başkenti Brüksel'de Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Brüksel Temsilciliği'nin açılışını gerçekleştirdi.
Bakan Bolat, açılışa ilişkin açıklamasında,
“Brüksel'de ilk durağımız olarak Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Brüksel Temsilciliği'nin açılışını gerçekleştirdik. Türk ihracatçıları ile AB kurumları, Avrupa hükümetleri ve iş dünyası arasında köprü görevi görecek, analiz ve iletişim faaliyetleri yürütecek bu kurumu çok önemli buluyoruz. TİM Brüksel Temsilciliğimizin, ihracatçılarımızın AB içindeki gelişmeleri yakından takip etmesine ve lobi faaliyetlerini etkin bir şekilde yürütmesine katkı sağlayacağını düşünüyor, ihracatımıza ve ihracatçılarımıza olumlu etkilerini kısa sürede görmeyi umuyoruz. Bu yeni temsilcilik, AB Nezdinde Daimî Temsilciliğimiz ve Brüksel Ticaret Müşavirliğimiz ile koordinasyon halinde çalışarak ihracatçılarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak ve Türkiye-AB ticari ilişkilerini daha da ileriye taşıyacaktır. Hayırlı olsun”
dedi.


#Ömer Bolat
#Ticaret Bakanı
#ekonomi
#Brüksel
#TİM
15 gün önce