|
Reklam
Reklam
Ekonomi

Bakan Kurum sosyal konut projesinin detaylarını duyurdu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal konut projelerine ilişkin açıklama yaptı. Bakan Kurum, "TOKİ eliyle 81 ilde inşa edilecek sosyal konutlarda gençlere, emeklilere, şehit yakınlarına, gazilere ve engellilere özel kontenjan ayrılacak." dedi.

12:33 . 29/08/2022 Pazartesi
Diğer
​Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum

​Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde adımlar atılıyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal konut projesinin detaylarını Twitter'dan açıkladı. Bakan Kurum
"TOKİ ile hazırlığını yaptığımız sosyal konut projesi, Emlak Konut öncülüğünde firmalarla yeni kampanya, 50 bin ofisin konuta dönüştürülmesi. Elimizdeki tüm enstrümanları kullanarak, vatandaşımızın yararına her adımı atıyoruz, atmaya devam edeceğiz"
değerlendirmesinde bulundu.
Bakan Kurum paylaştığı görselde şu notları da belirtti:
  • TOKİ eliyle 81 ilde sosyal konutlar inşa edilecek. Konut, konut arsası, sanayi siteleri satılacak. Gençler, emekliler, şehit yakınları-gaziler, engellilere özel kontenjan ayrılacak.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na bağlı Emlak Konut öncülüğünde gayrimenkul firmalarıyla konut kampanyası başlatılacak.

İstanbul'da 10 bin ülke genelinde 40 bin arz fazlası kiralanamayan ya da satılamayan ofis dönüştürülerek konut yapılacak.


#Bakan Kurum
#konut
7 ay önce
default-profile-img