Gündem AK Partiden yalanlara karşı hakikat operasyonu CHP lideri hemenözür dilemeli

AK Parti’den yalanlara karşı hakikat operasyonu: CHP lideri hemen özür dilemeli

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun yalanına atıfta bulunarak, “Yalan operasyonuna karşı hakikat operasyonu yapacağız” dedi. Erdoğan, “Tanıtım Medya Başkanlığımızın, Teşkilat Başkanlığımızın görevi, hakikatleri 11 milyon teşkilat üyemize aktararak, vatandaşa doğru anlatılmasını sağlamak” ifadelerini kullandı.

Abone Ol Google News
Osman Özgan Yeni Şafak
AK Parti’den yalanlara karşı hakikat operasyonu: CHP lideri hemen özür dilemeli
Cumhurbaşkanı Erdoğan

Milyonlarca gencin katıldığı Yükseköğretim Öğretim Sınavı’ndan (YKS) bir gün önce başlatılan “Katarlı gençlere Türkiye’de sınavsız tıp eğitimi hakkı verildi” yalanına sarılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, haberi yayınlayanların özür dilemesine karşın yalanında ısrar etmesine yönelik tepkiler sürüyor.

Yine zırvaladı yalanda zirve yaptı
GÜNDEM
Yine zırvaladı yalanda zirve yaptı
  • CHP’nin yalan operasyonu, önceki gün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu’nda (MYK) da gündeme geldi. Kılıçdaroğlu’nun bu konuda özür dilemesi gerektiğini belirten Erdoğan’ın, “Bu, yalan bir haber. Haberi yapan medya kuruluşu özür dilediği halde CHP sessiz kalıyor. Böyle muhalefet olmaz. İşin ahlakını bırakmamak gerek. Yalan operasyonuna karşı dikkatli olmalıyız” dediği öğrenildi.

Yalanda ısrarcı: Kaynağı özür diledi Kılıçdaroğlu 'troll' dedi
GÜNDEM
Yalanda ısrarcı: Kaynağı özür diledi Kılıçdaroğlu 'troll' dedi

HAKİKAT OPERASYONU

Yine Erdoğan’ın, özellikle son dönemde bu yönde artan girişimlerle ilgili, “Yalan operasyonuna karşı hakikat operasyonu yapacağız. Tanıtım Medya Başkanlığımızın görevi, iletişim yöntemlerinin hepsini kullanarak hakikati anlatmak. Teşkilat Başkanlığımızın görevi, hakikatleri 11 milyon teşkilat üyemize aktararak, vatandaşa doğru anlatılmasını sağlamak. Yaz döneminde de sahalara çıkıp gerçekleri anlatacağız” ifadelerini kullandığı kaydedildi.

Psikolojik harp: Yalanlar
başrolde
GÜNDEM
Psikolojik harp: Yalanlar başrolde

KAPANMADAN MECLİS’E GETİRELİM

  • Uzun süredir üzerinde çalışılan Hayvanları Koruma Kanunu’nda yapılacak değişiklik de MYK’da gündeme geldi. Erdoğan’ın, “Sözümüzü tutmamız lazım. Meclis kapanmadan bunu getirelim” değerlendirmesini yaptığı öğrenildi. AK Parti kurmayları, söz konusu düzenlemenin kısa süre içerisinde tamamlanarak Meclis’in ara vereceği 15 Temmuz’dan önce TBMM Başkanlığı’na sunulacağını ifade etti.

ADALET BAKANI DA TOPLANTIYA KATILDI

Yaklaşık 5 saat süren MYK toplantısına, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de katıldı. Toplantıda, önümüzdeki günlerde Meclis Genel Kurul gündemine gelecek 4. yargı paketi ve hazırlıklarına başlanan 5. yargı paketinin de gündeme geldiği aktarıldı. Tanıtım ve Medya’dan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın da bir sunum yaptığı toplantıda hem milletvekillerinin hem de teşkilatın yaz döneminde koordineli olarak sahada olması gerektiği vurgulandı.

Dışişleri Bakanlığından Avrupa'ya sert Kavala tepkisi: Aldığınız kararın devamını getirmekten kaçının
Gündem

Dışişleri Bakanlığından Avrupa'ya sert Kavala tepkisi: Aldığınız kararın devamını getirmekten kaçının

Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi, Osman Kavala hakkında tahliye kararı çıkmadığı için Türkiye'ye ihlal süreci başlatılmasını istedi. Dışişleri Bakanlığı bu karara sert tepki gösterdi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada "Ülkemizde devam eden yargı sürecine saygı ilkesi uyarınca, AK’yı bağımsız yargıya müdahale niteliği taşıyacak bu kararın devamını getirmekten kaçınmaya davet ediyoruz" ifadeleri kullanıldı.
Muharrem İnce çark etti: 'Bir daha gelmem' dediği kanala yeniden konuk oldu
Gündem

Muharrem İnce çark etti: 'Bir daha gelmem' dediği kanala yeniden konuk oldu

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, geçtiğimiz yılın mayıs ayında konuk olduğu Haber Global yayınını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasını verdikleri gerekçesiyle terk etmişti. O gün "Ben bir daha sizin kanalınıza gelmem" ifadelerini kullanan İnce, bugün aynı kanaldaki canlı yayına yeniden konuk oldu. İnce, o günkü tepkisinin kanala veya sunucuya olmadığını belirtti.
YouTube 2021’in çıkış yapanlarını açıkladı: Serdar Tuncer'in kurduğu MyMecra ilk üçe girdi
Teknoloji

YouTube 2021’in çıkış yapanlarını açıkladı: Serdar Tuncer'in kurduğu MyMecra ilk üçe girdi

Youtube, Türkiye dahil 17 ülke için hazırladığı '2021 en popüler 10' listesini duyurdu. Trend videolar, popüler içerik üreticileri ve müzik videoları gibi listelerin bulunduğu tabloda, '2021’in çıkış yapan içerik üreticileri' listesinin üçüncü sırasında Serdar Tuncer'in kurduğu MyMecra YouTube kanalı yer aldı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.