Gündem Antalya Havalimanında uçuş rekoru kırıldı Bir günde bin 3 uçak inip kalktı

Antalya Havalimanı'nda uçuş rekoru kırıldı: Bir günde bin 3 uçak inip kalktı

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, 2022 istatistiklerinden memnun olduklarını dile getirerek, “Cumartesi günü bir rekor kırdık. Antalya Havalimanı bin üç uçağın inip kalktığı bir havalimanı oldu. Bu şu ana kadarki en yüksek sayı” diye duyurdu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Antalya Havalimanında uçuş rekoru kırıldı: Bir günde bin 3 uçak inip kalktı
Antalya Havalimanı'na Cumartesi günü bin üç uçak inip kalktı.

Vali Ersin Yazıcı Geleneksel AKTOB Buluşmasına ve Dünya Melek Yatırım Forumu lansmanına katıldı. 2022 yılı için umutlu olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, havalimanı ile ilgili rekorlar kırılmaya devam ettiğini müjdeledi.

Antalya Havalimanında yeni bir rekor daha

  • 2022 sezonun iyi gittiğini değerlendiren Vali Yazıcı; “İstatistiklerimiz, verilerimiz çok güzel. Cumartesi günü bir rekor kırdık. Antalya Havalimanı bin 3 uçağın inip kalktığı bir havalimanı oldu. Bu şu ana kadarki en yüksek sayı. Cumartesi günü 81 bin 172 misafirimiz Antalya Havalimanımızdan şehrimize girdi. Daha çok misafir ağırladığımız günler de oldu ama gidişatımız iyi” ifadelerine yer verdi.

“Birlikte Türkiye’ye hizmet etmeye devam edeceğiz”

Turizm sektörüne insan kaynağı hazırlama noktasında eğitimle ilgili çalışmalarının devam ettiğine dikkat çeken Vali Yazıcı; “İnanıyorum ki, bir kaç yıl sonra sektörde eleman kalitesi ve eleman bulunmasıyla ilgili daha az sorunlarımız olacak. Ama mevcut kalitemiz ve standardımızı kaybedersek bunu başaramayız. Antalya’mızın şöyle bir sorunu var. Antalya basit bir turizm şehri değil. Bu ülkenin turizm gelirlerinin yaklaşık olarak üçte birini temin eden bir şehir. Türkiye’yi temsil eden, Türkiye’nin vitrini olan bir şehir. Dolayısıyla Türkiye anlamında bir sorumluluğunuz var. Bu sorumluluğun bilincinde olduğunuza ve böyle hareket edeceğinize inanıyorum. Allah nazarlardan saklasın. 2022 sezonunun, iyi geçeceğine inanıyorum. Devletin tüm kurum ve kuruluşlarıyla sizin işlerinizi kolaylaştırmak adına çalışmaya ve hep birlikte ülkemizin ekonomisine hizmet etmeye devam edeceğiz. Kazancınız bol ve bereketli olsun” ifadelerini kullandı.

İHA

“Dünya Melek Yatırım Forumlarının en güzeli Antalya ev sahipliğinde olacak”

Küresel erken aşama yatırım ve sermaye piyasalarının Davos’u olarak kabul edilen Dünya Melek Yatırım Forumu lansmanına da katılan Vali Yazıcı, bugüne kadar yapılan en iyisinin Antalya ev sahipliğinde olacağına vurgu yaptı. “Turizmin başkenti Antalya’mız bu güzel organizasyonu sıfır hatayla tamamlayacaktır” diyen Yazıcı, “Her manada bize düşen bütün mükellefiyetleri yerine getirip aynı zamanda da gelen tüm konukları rahat ettirerek, güzel bir organizasyon gerçekleştireceğiz. İnanıyorum ki, bugüne kadar yapmış olduğunuz Dünya Melek Yatırım Forumlarının en güzeli Antalya ev sahipliğinde olacak. Biz bunu şehir olarak temin edeceğiz” dedi.

“Antalya’da bütün yollar turizme çıkar”

Dijitalleşmenin yaşamın ilk sırasında yer almaya başladığını belirten ve bunun pandemi döneminde daha da arttığını ifade eden Vali Yazıcı; “Adeta bütün hayatımızı telefonlara ve tabletlere koyduk. Yaşamımıza oradan devam ettik. Önlenemeyen bir değişim süreci içerisindeyiz. Ama bir konuya da parantez açmak istiyorum. Biz bu şehirde iki şeyi güzel yapıyoruz. Tarım ve turizmi dünya standartlarının üstünde yapan bir şehiriz. Bu da bizim en büyük gururumuz. Antalya ürettiği tarım ürünlerini dünyaya ihraç ediyor. Bunu yaparken de elverişli doğamızı ve teknolojimizi kullanarak kaliteli ürünler üreterek dünya pazarına sunuyoruz.

Turizme geldiğimizde ise 680 bin yatağımızla tartışmasız dünyanın bir numarasıyız. Geçen yıl 9 milyonu aşan bu yıl da inşallah 9 milyonu aşacak olan yabancı misafirimizle Akdeniz çanağında uygun fiyatla ve en üst standartta turizm hizmeti sunmaya devam edeceğiz. Bizim meşhur bir sözümüz var. Antalya’da bütün yollar turizme çıkar diye. Bu başarı her iki sektörde de hem teknolojik anlamda hem de bilişim anlamında dünyayı yakaladığımız anlamına geliyor. Ben İnanıyorum ki, 25-26 Ekim’de yapacağımız Dünya Melek Yatırım Forumu her manada şehrimiz ve ülkemiz için iyi olacak. Bu şehir bu işi layıkıyla yapacak. Antalya, benzer ve daha büyük organizasyonları gerçekleştirmiş bir şehirdir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.

Antalya’ya havayoluyla gelen turist sayısı beş ayda üç milyonu geçti
EKONOMİ
Antalya’ya havayoluyla gelen turist sayısı beş ayda üç milyonu geçti
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Abdülhamid Han'ı Yörükler-1 kuyusuna göndereceğiz
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Abdülhamid Han'ı Yörükler-1 kuyusuna göndereceğiz

Türkiye'nin 4. sondaj gemisi Abdülhamid Han göreve başlıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Abdülhamid Han Sondaj Gemisini ilk görev yerine uğurlama töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Sondaj gemimiz enerji vizyonumuzun göstergesi. 4 sondaj, 2 sismik araştırma gemimizle artık biz de bu alanda varız. Enerjide dışa bağımlılığı kendi kaynaklarımızla çözüyoruz. Deniz altında bir enerji üssü kuruyoruz. Üzeri kapatılmış kuyuları da üretime dahil ediyoruz. Abdülhamid Han gemimizi, yeni sondaj rotamız Akdeniz'e yolcu ediyoruz. Abdülhamid Han gemimizi, yeni sondaj rotamız Akdeniz'e yolcu ediyoruz. Abdülhamid Han sondaj gemimiz, Türkiye'nin enerji alanındaki yeni vizyonunun sembolüdür. 'Abdülhamid Han'ı Yörükler-1 kuyusuna göndereceğiz'' açıklamasında bulundu.
Bakanlık harekete geçti: Restoran ve yemekhane artıkları hayvanlara yem olacak
Ekonomi

Bakanlık harekete geçti: Restoran ve yemekhane artıkları hayvanlara yem olacak

Tarım ve Orman Bakanlığı israfın azaltılması yönündeki çalışmalar kapsamında restoran ve yemekhane artıklarının yem olarak kullanılabilmesine imkan veren düzenleme yaptı. Yeni yönetmelik 6 ay sonra yürürlüğe girecek.
'Bedava traktör' vaadiyle çiftçiyi kandıran Kılıçdaroğlu: Sözümüz var mazotu KDV’siz vereceğiz
Gündem

'Bedava traktör' vaadiyle çiftçiyi kandıran Kılıçdaroğlu: Sözümüz var mazotu KDV’siz vereceğiz

Edirne'de açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri halinde çifçiye mazotu KDV'siz, ÖTV'siz vereceklerini söyledi. Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamasının ardından yerel seçimler öncesinde verdiği 'bedava traktör' sözü yeniden gündem oldu. Kılıçdaroğlu, yerel seçimler öncesinde çiftçiye bedava traktör sözü vermiş ancak sözünü tutmamıştı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de daha sonra yaptığı açıklamada, traktör vaadinin çarpıcı olsun diye ortaya atıldığını itiraf etmişti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.