Gündem Bayrağı indirmeye çalışan zanlı intihar etti

Bayrağı indirmeye çalışan zanlı intihar etti

Gaziosmanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü önündeki Türk Bayrağı'nı indirmeye çalışırken polisler tarafından ayağından vurulan 28 yaşındaki Ali U., tutuklanarak konduğu Metris Cezaevi'ndeki koğuşta asılı olarak bulundu. Yakınları, Ali U.'un, kaldığı tek kişilik yüksek güvenlikli koğuşta önceki gece çamaşır ipi ile kendini astığını söyledi.

Ajanslar Yeni Şafak
Bayrağı indirmeye çalışan zanlı intihar etti
Bayrağı indirmeye çalışan zanlı intihar etti
Gaziosmanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü önündeki Türk bayrağını indirmeye çalışırken vurulan zanlı, cezaevinde intihar etti. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Uçkun'un cesedi, ölüm nedeninin araştırılması için Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

Olay

Gaziosmanpaşa'da 28 Haziran'da özel bir hastanedekinin ardından Gaziosmanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü önündeki bir bayrağı indiren Ali Uçkun, emniyetin ikinci bayrağını indirmek için direğe tırmanırken polis tarafından vurularak etkisiz hale getirildi.

Hastanedeki tedavisi ve emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Ali Uçkun, 29 Haziran'da "terör örgütünün propagandasını yapmak", "örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek" ve "devletin egemenlik alameti olan Türk bayrağını alenen aşağılamak" suçlarından tutuklanarak, Metris Cezaevi'ne konuldu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.