Gündem Camide teravih namazı kıldığı sırada hayatını kaybetti

Camide teravih namazı kıldığı sırada hayatını kaybetti

Sinop'un Türkeli ilçesi Güzelyurt Mahallesi Fatih Camii’nde teravih namazını camide cemaatle beraber kılan 69 yaşındaki Selahattin Özcan bir anda fenalaşarak yere yığıldı. Namazını kılarken kalp krizi geçiren yaşlı adam yaşamını yitirdi. Camii imamı daha sonra yaptığı açıklamada ''bu gece ki vaazımız ölüm ve ölüme hazırlık hakkındaydı.'' ifadelerini kullandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Camide teravih namazı kıldığı sırada hayatını kaybetti
Yaşlı adam namaz kıldığı esnada kalp krizi geçirerek vefat etti.

Sinop'un Türkeli ilçesi Güzelyurt Mahallesi Fatih Camii’nde teravih namazını camide cemaatle beraber kılan 69 yaşındaki Selahattin Özcan kalp krizi geçirdi. Özcan yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Namaz kılarken hayatını kaybetti

Camideki cemaat, fark ederek Özcan’ın yardımına koştu. Olayın sağlık ekiplerine bildirilmesi üzerine Özcan, olay yerine gelen ambulansla Türkeli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Kalp krizi geçiren 3 çocuk babası Özcan, hastanede yapılan tüm müdahaleye rağmen hayatını kaybetti.

''22 yıllık meslek hayatımda benzerine az rastlanır bir olay yaşadık''

Fatih Camii imam hatibi Atilla Şentürk, “22 yıllık meslek hayatımda benzerine az rastlanır bir olayla karşılaştık. Kürsüden vaazımızı ederken bu gece cemaatimiz arasında merhum Selahattin abimiz de vardı. Selahattin abi cemaatimize eşlik etti, Allah gani gani rahmet eylesin. Bu gece ki vaazımız ölüm hakkındaydı, ölüme hazırlık hakkındaydı. Yalan dünyanın oyununa, eğlencesine kanmamak üzere vaazımızı ederken merhum Selahattin abimizle birkaç kez göz göze geldik. İçimden şöyle geçirdim; ‘maşallah Selahattin abi ne kadar dikkatli vaaz dinliyor.’ Vaazımız bitti, namaza başladık. Namazımızın farzını kıldık, yatsı namazımızın son sünneti kılarken ikinci oturuşta cemaatte bir cemaatimiz, ‘bu abi kalp krizi geçiriyor’ diye seslendiğini duydum. Hemen geriye döndüm baktım ki Selahattin abi kalp krizi geçiriyor" dedi.

"Hepimiz etkilendik"

Cemaatin de çok etkilendiğini belirten Şentürk, “Hemen namazımızın selamını verdik müdahale etmeye çalıştık. Cemaatimiz çok etkilendi. Elimizden geldiğince onu hayata döndürmeye çalıştık. Kalp masajı yaptık. Bir ara nefes aldığını hissettik ve inşallah hayata dönecek. O anda sağlık ekipleri geldi şok uyguladılar. Hayata döndüğünü söylediler, buradan biz hastaneye yolcu ettiğimizde. ’Stabil durumu’ dediler. Ama aslında Selahattin abi camide ruhunu teslim etmişti. Biz bunu gördük ve etkilendik. Hepimiz etkilendik. Hala bu olayın şokunu yaşıyoruz ve güzelliğini yaşıyoruz. Bundan sonraki meslek hayatımda gururla anlatabileceğim ve güzel bir şekilde örnek verebileceğim olay meydana geldi" diye konuştu.

''Bu ne güzel bir şey''

Görev süresi boyunca böyle bir olayla karşılaşmadığını belirten Şentürk, “Benim bildiğim Ramazan ayında camide ölüm vakası. Allah cümlemize böyle ölümler nasip eylesin. Selahattin abi öyle bir vaaz etti ki, o kadar vaazlar ettik, o kadar kürsülere çıktık ama o Selahattin abinin vaazı kadar etkili vaaz ne yaptık, ne de duyduk. Gözümüzün önünde secdede namaz esnasında, mübarek günlerde öyle bir vefat Allahü Teala nasip eyledi ki o anda dedim ki ‘Ya Rabbi, bu ne güzel bir şey’ hepimize Rabbim böyle ölümler nasip etsin" şeklinde konuştu.

Camide teravih namazı kıldığı sırada hayatını kaybetti
OYNAT 00:59
Camide teravih namazı kıldığı sırada hayatını kaybetti
Sinop'un Türkeli ilçesi Güzelyurt Mahallesi Fatih Camii'nde teravih namazını camide cemaatle beraber kılan 69 yaşındaki Selahattin Özcan bir anda fenalaşarak yere yığıldı. Namazını kılarken kalp krizi geçiren yaşlı adam yaşamını yitirdi. Camii imamı daha sonra yaptığı açıklamada ''Bu gece ki vaazımız ölüm ve ölüme hazırlık hakkındaydı.'' ifadelerini kullandı.


Yaşlı adam tarlada namaz kılarken öldü
GÜNDEM
Yaşlı adam tarlada namaz kılarken öldü

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.