Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan Ekrem İmamoğlunu kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ekrem İmamoğlu’nu kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu'nu kabul etti. Görüşme 50 dakika sürdü.

Haber Merkezi IHA
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekrem İmamoğlu'nu kabul etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekrem İmamoğlu'nu kabul etti.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu kabul etti.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde basına kapalı gerçekleştirilen kabul 50 dakika sürdü.

"Güzel bir sohbet gerçekleştirdik"

İmamoğlu görüşme sonrası açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile güzel bir sohbet gerçekleştirdiğini söyleyen İmamoğlu, "İstanbul'la ilgili tecrübe ve tavsiyelerini dinledik. Çok kıymetli anekdotları vardı. Bizim amacımız en az hatayla süreci başlatmak. Bu anlamıyla çok faydalı bir görüşme oldu. Çok teşekkür ediyorum sayın Cumhurbaşkanına." dedi.

İmamoğlu şöyle devam etti:

"Göreve ilk başladığı yıllardaki sadece hizmeti değil kendi dönemlerindeki ilgi alaka, vatandaşla iletişim kurma noktasındaki başarı ve becerilerinden bahsettiler. Ben de bunu teyit ettim. O dönem şahidiyim. Siyasi farklılıklar olabilir ama iyi davranışlar, iyi diyaloglar mutlaka iz bırakır. Bunu beyan ettim kendilerine.

Seçimin çok adil, saygılı, seviyeli bir ortamda gerçekleşmesinde karşılıklı sohbetlerimiz oldu. Sayın Meclis Başkanımızla telefon görüşmelerimizi, sohbetimizi ve bunun da bu şekilde devam etmesi konusunda niyetimizi ilettik, kendilerinin de bu yönde beyanları oldu. İhtiyaç duyulursa biz zaman içerisinde İstanbul'da projemiz varsa, uygun ortamımız varsa anlatmaktan çekinmeyiz, zevk duyarız. İstanbul için üreteceğimiz ne varsa herkes tarafından bilinmesini isteriz. Kendileri de İstanbullu."

REKLAM

Kılıçdaroğlu'ndan izin aldım

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, randevu talebine ilişkin şöyle demişti:

  • "Bu sabah resmi yazılı davetimize Sayın Cumhurbaşkanının bu kadar kısa zamanda olumlu yanıt vermesinden memnun oldum. Ben parti disiplini olan bir CHP üyesiyim. Zaten Sayın Erdoğan'dan randevu talep etmeden önce genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'ndan izin aldım. Genel başkanımız bu konularda çok anlayışlıdır. Daha önce Başbakan iken Sayın Binali Yıldırım ile de görüşmüştüm. O görüşme için de izin almıştım. Görüşmenin günü ve yeri hakkında resmî yanıt geldiği zaman bilgimiz olacak. Ev sahibi olmadığım için bir yer söyleyemem"

Erdoğan 'İzin alırsa gelsin' demişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı sonrası yaptığı açıklamada, "Benim kapım herkese açık. Ama Bay Kemal'den izin alabilir mi bilmiyorum. Biliyorsunuz Bay Kemal Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ile arası pek iyi değil. Ama Bay Kemal'den izin alırsa, seve seve karşılarım. Kahveyse kahve, çaysa çay onu da ikram ederim" demişti.

Erdoğan'la görüşmek üzere Ankara'ya gitti
GÜNDEM
Erdoğan'la görüşmek üzere Ankara'ya gitti

Tepki çekti

İmamoğlu'nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşme hakkında yaptığı açıklamalar, sosyal medyada bazı CHP'lilerin tepkisini çekti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.