Gündem Emniyet Genel Müdürlüğü FETÖ unsurları algı operasyonu yapıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden FETÖ hesaplarına ilişkin açıklama

Emniyet Genel Müdürlüğü: FETÖ unsurları algı operasyonu yapıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, ''Bazı sosyal paylaşım siteleri üzerinden FETÖ/PDY terör örgütü tarafından gerçekleştirilen başarısız darbe girişimine ve 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimine yönelik kamuoyunu yanıltmaya, toplumun devlete olan güven ve aidiyet duygusunu zedelemeye yönelik sahte belgelerle algı operasyonu yapıldığı görülmektedir'' denildi.

Haber Merkezi AA
Sosyal medya platformları üzerinden yürütülen algı operasyonları hakkında Emniyet açıklama yayınladı.
Sosyal medya platformları üzerinden yürütülen algı operasyonları hakkında Emniyet açıklama yayınladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü, yerel seçimlerin ardından sosyal medyada yapılan sahte paylaşımlarla ilgili açıklama yaptı.

Söz konusu açıklama şu şekilde:

''Bazı sosyal paylaşım siteleri üzerinden FETÖ/PDY terör örgütü tarafından gerçekleştirilen başarısız darbe girişimine ve 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimine yönelik kamuoyunu yanıltmaya, toplumun devlete olan güven ve aidiyet duygusunu zedelemeye yönelik sahte belgelerle algı operasyonu yapıldığı görülmektedir.

Hukuki süreç başlatıldı

  • Bu çerçevede; yurtdışından yönlendirilen FETÖ/PDY başta olmak üzere terör örgütü yanlısı hesaplar ile provokatif paylaşım yapan bazı sosyal medya hesapları üzerinden gerçekleştirilen bu girişimlere itibar edilmemesi, söz konusu belgeleri üreten, paylaşan şahıslar hakkında yasal süreç başlatılmıştır.

Türk Polis Teşkilatı olarak sosyal medya üzerinden bu ve benzeri konularda halkı kin, nefret ve düşmanlığa tahrik eden, toplum içerisinde ayrışmaya yönelik nefret söylemleri ile paylaşımlarda bulunan şahıslarla ülke seviyesinde mücadelemizi yasal sınırlar içerisindeki görev, yetki ve sorumluluklarımıza bağlı kalarak bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da tavizsiz bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz.''

TSK'ya sızan FETÖ'cülere operasyon
GÜNDEM
TSK'ya sızan FETÖ'cülere operasyon

Bu utanç size yeter!
DÜNYA
Bu utanç size yeter!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.