Gündem Eşi ABDde

Eşi ABD’de

15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin kilit ismi firari Adil Öksüz’ün eşi Aynur Öksüz, ABD’de New Jersey eyaletinin lüks bölgelerinden Ridgefield semtinde yaşadığı evin önünde görüntülendi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Anadolu Ajansı, Öksüz’ün eşi Aynur Öksüz’ü de New Jersey’de görüntüledi.
Anadolu Ajansı, Öksüz’ün eşi Aynur Öksüz’ü de New Jersey’de görüntüledi.

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Akıncı Üssü’nde gözaltına alınan ve serbest bırakıldıktan sonra kayıplara karışan darbe girişiminin kilit ismi firari Adil Öksüz’ün eşi Aynur Öksüz, ABD’de görüntülendi. Öksüz’ün FETÖ darbe girişiminden bir ay önce eşi ve üç çocuğunu Amerika’da yaşayan örgüt mensubu kayınbiraderi Abdulhadi Yıldırım’ın yanına yerleştirdiği biliniyordu.

LÜKS İÇİNDE YAŞIYOR

New Jersey eyaletine bağlı Ridgefield semtinde bulunan kardeşi Yıldırım’ın evinin önünde Anadolu Ajansı tarafından görüntülenen Aynur Öksüz, kendisine tahsis edilen Chevrolet Cruze marka arabayı kullanıyor. Darbeci kadrolara sürekli umut pompalayıp “güzel günler göreceksiniz” yalanıyla örgütün çözülmesini engellemeye çalışan FETÖcülerin, lüks içindeki yaşantıları dikkat çekiyor. Aynur Öksüz’ün yaşadığı üç katlı evin bulunduğu Ridgefield semti, New Jersey eyaletinin lüks ve güvenli bölgelerinden biri olarak biliniyor.

KAPIDA 3-4 ARAÇ VAR

Clark Avenue (caddesi) üzerinde, özel garajı ve bahçesi olan yaklaşık 550 bin dolar değerindeki evin önünde, Öksüz’ün kardeşi Abdulhadi Yıldırım’ın da kullandığı 3-4 ayrı lüks araç da bulunuyor. FETÖ darbe süreciyle ilgili yargılama sürecinde Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığınca hazırlanan tahlil raporunda, Adil Öksüz ile eşi Aynur Öksüz, kardeşi Mehmet Öksüz ve kayınbiraderi Ali Sami Yıldırım’ın FETÖ/PDY örgütü mensuplarının iletişimi amacıyla kullanılan ByLock yazılımını kullandıkların kaydedilmişti.

REKLAM

Kandil ekibine
FETÖ taraması
GÜNDEM
Kandil ekibine FETÖ taraması

Şahsiyetsiz!
GÜNDEM
Şahsiyetsiz!

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.