Gündem Eşine baltayla dehşeti yaşatmıştı Mahsun Kırmızıgülün kardeşine hapis cezası

Eşine baltayla dehşeti yaşatmıştı: Mahsun Kırmızıgül’ün kardeşine hapis cezası

Eşine baltalı dehşeti yaşatan Mahsun Kırmızıgül’ün kardeşi Yusuf Bazancir, hakim karşısına çıktığı ilk duruşmada 1 yıl 11 ay hapis cezasına çarptırıldı. Bazancir duruşma çıkışı, "Tatsız bir olay yaşadık, yapacak bir şey yok’’ dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Eşine baltayla dehşeti yaşatmıştı: Mahsun Kırmızıgül’ün kardeşine hapis cezası
Mahsun Kırmızıgül’ün kardeşi Yusuf Bazancir - Seval Bazancir

Beşiktaş Kuruçeşme’de 9 Mart günü yaşanan olayda sanatçı Mahsun Kırmızıgül’ün kardeşi Yusuf Bazancir, 5 yıllık eşi Seval Bazancir ile telefonda tartışmış, eşi görüşmek istememesine rağmen evin kapısına dayanan Yusuf Bazancir, kapıyı balta ile açmaya çalışarak içeri girmeye çalışmıştı. Olaya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca iddianame hazırlanmış, iddianamede Bazancir’in ‘silahla tehdit’ suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası talep edilmişti.

İstanbul 56.Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmada, tutuksuz sanık Yusuf Bazancir, müşteki eşi Seval Bazancir ve tarafların avukatları hazır bulundu.

"Eşimle tatsız bir olay yaşadık, keşke yaşanmasaydı’’

Duruşmada savunma yapan sanık Yusuf Bazancir, olay günü eşiyle telefonda tartıştıklarını belirterek, ‘’Eve gittiğimde eşim kapıyı açmadı, bana öfkeliydi. Ben de kapıyı açması için çok ısrarcı oldum, zaten düzenli olarak sinir ilaçları kullanıyorum. Benim araç gereçlerim hep kenarda, balkonumda durur bahçe için. Bana ‘kıramazsın’ dedi, ‘kırarım’ dedim, yine ‘kıramazsın’ dedi. Ben de o anki öfkeyle, baltayı alıp kapıyı kırdım. Oradaki tek niyetim içeri girip ilacımı almak ve gitmekti. Herhangi bir fiziki şiddet aklımın ucundan geçmedi. Olay sırasında küfür etmiş olabilirim. Eşimle tatsız bir olay yaşadık, keşke yaşanmasaydı. Benim şu an mutlu giden bir evliliğim var’’ dedi.

Mahsun Kırmızıgül'ün bir buçuk milyon lirası çalındı
HAYAT
Mahsun Kırmızıgül'ün bir buçuk milyon lirası çalındı

Eşinden şikayetçi olmadı

Müşteki Seval Bazancir, eşinden şikayetçi olmadığını ve davaya katılmak istemediğini belirterek, "Olay günü eşime sinirli olduğum için kapıyı açmadım. Kendisine kapıyı açmayacağımı söyledim. Israrla benden ilaçlarını istedi, ben de vermeyeceğimi söyledim. O sinirle aramızda tartışma yaşandı. Biz müstakil bir evde yaşıyoruz, bahçe için kullanılan bir takım eşyalar vardır. O anda eline geçirdiği baltayla kapıya vurmaya başladı. Sonrasında ben KADES uygulamasıyla polis ekiplerinden yardım etmelerini istedim. Sanıktan şikayetçi değilim, bugüne kadar da aramızda hiçbir şiddet yaşanmadı. Bana olay sırasında küfür etti ancak tehdit etmedi’’ ifadelerini kullandı.

Eşini korumaya yönelik beyanda bulunduğu aktarıldı


Duruşmada esasa ilişkin mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, Seval Bazancir’in eşini korumaya yönelik beyanda bulunduğunun anlaşıldığını söyleyerek, sanığın ‘silahla tehdit’ suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etti.

Mahsun Kırmızıgül sahneye hüsranla döndü: 'Hava durumu' bile daha fazla izlendi
HAYAT
Mahsun Kırmızıgül sahneye hüsranla döndü: 'Hava durumu' bile daha fazla izlendi

Karar açıklandı


Mahkeme, sanık Bazancir’i ‘silahla tehdit’ suçundan 1 yıl 11 ay hapis cezasına çarptırarak hakkındaki hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

"Şu anda hayatımıza devam ediyoruz’’


Duruşmanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bazancir, "Tatsız bir olay yaşadık, yapacak bir şey yok şu anda hayatımıza devam ediyoruz. Kanun bu yapacak bir şey yok, saygı duyacağız kanunlara. İtirazımızı da edeceğiz’’ şeklinde konuştu.

  • Bazancir’in avukatı Pınar Kaya ise ‘’İtirazımızı yapacağız, karar bize göre, bizim istemediğimiz bir karar. Normalde beraat olması gerekirdi, dolayısıyla biz gerekli mercilere itirazımızı yapacağız’’ ifadelerini kullandı.

Mahsun Kırmızıgül'ün kardeşine hapis şoku: Baltayla dehşet saçmıştı
FOTOĞRAF 9
Title
Sanatçı Mahsun Kırmızıgül'ün kardeşi Yusuf Bazencir, 9 Mart günü Beşiktaş’ta beş yıllık eşi Seval Bazencir ile telefonda tartışmış, eşi görüşmek istememesine rağmen evinin kapısına dayanarak kapıyı baltayla açmaya çalışmıştı.
Title
Olay sırasında Seval Bazencir, Kadın Destek Uygulaması'na (KADES) basarak yardım istemişti.
Title
SORUŞTURMA TAMAMLANDI<br><br>Ünlü şarkıcı Mahsun Kırmızıgül'ün kardeşi Yusuf Bazencir (46) boşanma kararı aldığı beş yıllık eşi Seval Bazencir (37) ile tartışarak evinin kapısına baltayla saldırmasının ardından olaya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma tamamlandı.
Title
Hazırlanan iddianamede, 9 Mart 2022'de tarafların aralarında geçen telefon görüşmesi sırasında tartışma yaşadıkları ve bunun üzerine şüpheli Yusuf Bazancir'in, eşiyle birlikte yaşadığı eve gelerek elinde bulunan balta ile kapıyı açmaya çalıştığı anlatıldı.
Title
Hazırlanan iddianamede, şüphelinin kapıyı açmaya çalıştığı sırada müşteki Seval Bazancir'e hitaben 'Seni elime geçirirsem geberteceğim' şeklinde tehditte bulunduğu,
Title
müştekinin olayla ilgili olarak şikayetçi olmasının üzerine soruşturma başlatıldığı,
Title
akabinde 15 Mart 2022 tarihinde ise müşteki Seval Bazancir'in şikayetinden vazgeçtiği ancak şüphelinin üzerine atılı suçun takibinin şikayet şartına bağlı olmadığı kaydedildi.
Title
'PİŞMANIM'<br><br>İddianamede Yusuf Bazancir'in üzerine atılı suçlamaları kabul ettiğinin ve pişman olduğu belirtildi.<br><br><br>
Title
<br>BEŞ YIL HAPSİ İSTENİYOR<br><br>Şüpheli hakkında 'silahla tehdit' suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası talep edildi.
Mahsun Kırmızıgül'ün kardeşine hapis şoku: Baltayla dehşet saçmıştı
Eşinin kapısına baltayla saldıran şarkıcı Mahsun Kırmızıgül'ün kardeşi Yusuf Bazencir hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. 'Silahla Tehdit' suçunu işlediği belirtilen Bazencir'in 5 yıla kadar hapsi istendi.

Mahsun Kırmızıgül'den provokatif paylaşım: 'Orman yangınlarında askerler neden kışlada' sözlerine tepki yağdı
FOTOĞRAF 20
Title
Türkiye'de orman yangınlarıyla mücadele havadan ve karadan aralıksız sürüyor.
Title
Planlı ve gayretli çalışmalar neticesinde 156 yangının 147’si kontrol altına alındı
Title
Türk Silahlı Kuvvetleri de (TSK), birçok noktada yangın söndürme, tahliye çalışmalarının ve halkın yardımına koşuyor.
Title
MSB'nin son paylaştığı bilgilere göre Mehmetçik'in sahada olduğu bölgelerde TSK, çok sayıda askerle, 3 İHA, 4 helikopter, 2 çıkarma gemisi, 50’den fazla itfaiye, arazöz ve iş makinasıyla felakete karşı mücadele veriyor.
Title
Title
Ancak tüm bunlara rağmen Mahsun Kırmızıgül, TSK'nın yangınla mücadelesini görmezden gelerek kışkırtıcı bir paylaşımda bulundu.
Title
Kırmızıgül, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşımda, askerlerin kışladan çıkmadığını belirterek \"Eskiden felaketler yaşandığında, anında askerler halkın yardımına koşardı. Ülke günlerdir yangınla boğuşurken askerlerlerin kışlalardan çıkmamasının nedenini bilen var mı?\" ifadelerini kullandı.
Title
Kırmızıgül'ün provokatif paylaşımına tepki yağdı.
Title
Binlerce kullanıcı Mahsun Kırmızıgül'ün paylaşımının altına sahada görev yapan askerlerin fotoğraflarını paylaştı.
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
.
Mahsun Kırmızıgül'den provokatif paylaşım: 'Orman yangınlarında askerler neden kışlada' sözlerine tepki yağdı
Mehmetçik tüm imkan ve teçhizatıyla orman yangınlarıyla mücadelede vatandaşın yardımına koşarken Mahsun Kırmızıgül'den TSK'ya yönelik provokatif bir paylaşım geldi. Tepki gören Kırmızıgül'ün paylaşımının altında yangınlarda seferber olan askerlerin fotoğrafları paylaşıldı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.