Gündem On PKKlı öldürüldü Yurtiçi-yurtdışı 2020 bilançosu ise 1445 oldu

On PKK’lı öldürüldü: Yurtiçi-yurtdışı 2020 bilançosu ise 1445 oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Suriye’deki Barış Pınarı bölgesine 19 Mayıs geceyarısı sızma girişiminde bulunan 10 PKK/YPG’li teröristin komandolar tarafından etkisiz hale getirildiğini, son olayla birlikte aynı bölgede son bir ay içerisinde öldürülen PKK’lı sayısının 66’ya ulaştığını bildirdi.

Kıymet Sezer Yeni Şafak
Fotoğraf:Arşiv
Fotoğraf:Arşiv

Yurtiçi-yurtdışı 2020 bilançosu ise 1445 oldu. Basın bilgilendirme toplantısında MSB, Haseke ilçesine giden su hattının TSK tarafından kesildiği yönündeki PKK iddiasını da yalanlayarak, iletime terör örgütünün engel olduğunu, Allouk Su Tesisi’ni Türkiye’nin onardığını, terör örgütünün ise kontrol ettiği Tışrin Barajı’ndan elde edilen elektriği kasıtlı olarak kestiğini kaydetti. MSB ayrıca 15 Temmuz 2016 tarihinden beri toplamda 19 bin 495 personelin TSK’dan ihraç edildiğini, 4 bin 682 personel hakkında ise işlemlerin sürdüğünü açıkladı.

PKK'lı 4 terörist hava operasyonuyla etkisiz hale getirildi
OYNAT 00:19
PKK'lı 4 terörist hava operasyonuyla etkisiz hale getirildi
Milli Savunma Bakanlığı sosyal medyadan paylaştığı bir video ile Irak kuzeyi Metina bölgesinde 4 PKK'lı terörist düzenlenen hava harekâtıyla etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.