Gündem Semaver şeklinde minaresiyle tepki çeken caminin dernek başkanı konuştu İçeride semaver yakılabilecek bir ortam var

Semaver şeklinde minaresiyle tepki çeken caminin dernek başkanı konuştu: İçeride semaver yakılabilecek bir ortam var

Giresun Eynesil’deki Yeşil Cami’nin 4,5 yılda inşa edilen minaresinin ‘semaver’ şeklinde yapılması ve minareye musluk takılması tartışmalara yol açtı. Başta sosyal medya olmak üzere tepki toplayan yapıyla ilgili 'pes' dedirten bir açıklama da caminin inşasından sorumlu Eynesil Hayırlı İşler Yapma ve Yaptırma Derneği Başkanı Ayhan Tufanoğlu'dan geldi. Kamuoyundan gelen eleştirilerden korkup taviz vermeyeceklerini belirten Tufanoğlu, "Semaverin içinde 5 kişilik arkadaş grubunun oturup sohbet edebileceği, semaver yakabileceği bir ortam var" ifadelerini kullandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
Semaver şeklinde minaresiyle tepki çeken caminin dernek başkanı konuştu: İçeride semaver yakılabilecek bir ortam var
Caminin minaresine semaver şekli verilmesi tartışmalara yol açtı.

Giresun'un Eynesil ilçesinde temeli 1987'de atılan Yeşil Cami, 2012 yılında ibadete açıldı. Doğal taşlarla inşa edilen caminin minaresinin her iki yanına kulp ve musluk takılarak 'semaver'e benzetildi.

Kesme taş kullanılarak 4,5 yılda tamamlanan 'semaver' kısmı, 5 kişinin içerisinde oturabileceği şekilde tasarlandı. 'Semaver' şeklindeki minare, sosyal medyada büyük tepki topladı.

Semaver şeklinde minaresiyle Yeşil Cami görenleri şaşırtıyor
OYNAT 01:00
Semaver şeklinde minaresiyle Yeşil Cami görenleri şaşırtıyor
Giresun'un Eynesil ilçesinde Yeşil Camii'nin minaresi, 'semaver' şeklinde inşa edildi. Kesme taş kullanılarak 4,5 yılda tamamlanan 'semaver' kısmı, 5 kişinin içerisinde oturabileceği tarzda tasarlandı.

Eynesil Hayırlı İşler Yapma ve Yaptırma Derneği Başkanı Ayhan Tufanoğlu, 'Kamuoyundan olumlu ve olumsuz tepkiler alıyoruz. Meyve veren ağaç taşlanır. Bizi eleştiren kişilerin eleştirisinden korkup, taviz verecek değiliz' dedi.


'ELEŞTİRİLERDEN KORKMUYORUZ'

Sosyal medyada tepki toplayan tasarıma ilişkin, 'pes' dedirten bir açıklama da Eynesil Hayırlı İşler Yapma ve Yaptırma Derneği Başkanı Ayhan Tufanoğlu'ndan geldi. Tasarımın kendileri için gurur vesilesi olduğunu belirten Tufanoğlu, "4,5 yıl uzun süre ama güzel işler kolay çıkmaz. Semaverin içinde 5 kişilik arkadaş grubunun oturup sohbet edebileceği, semaver yakabileceği bir ortam var. Kamuoyundan olumlu ve olumsuz tepkiler alıyoruz. Meyve veren ağaç taşlanır. Bizi eleştiren kişilerin eleştirisinden korkup, taviz verecek değiliz" diye konuştu.

Görenleri şaşkına çeviren minare: Musluk olmasa iyiydi!
GÜNDEM
Görenleri şaşkına çeviren minare: Musluk olmasa iyiydi!
DEAŞ elebaşının öldürüldüğü operasyonun detayları ortaya çıktı
Dünya

DEAŞ elebaşının öldürüldüğü operasyonun detayları ortaya çıktı

Suriye'nin güneyindeki askeri muhaliflerin Dera ilinde düzenlediği ve terör örgütü DEAŞ elebaşı Ebu el Hasan el Haşimi el Kureyşi'nin etkisiz hale getirildiği operasyonun detayları gün yüzüne çıktı. Operasyon tamamlandıktan sonra Rusya destekli 5. Kolordu, elebaşının cesedinden bir parçayı DNA testi için Suriye'nin güneyindeki Amerikan üssüne götürdü. Operasyon sırasında evde olmayan DEAŞ elebaşının karısı da sağ olarak ele geçirildi.
Sur Yapı teslimlerine ara vermiyor
Ekonomi

Sur Yapı teslimlerine ara vermiyor

Özel sektörün en geniş portföyüne sahip inşaat firması olan Sur Yapı, Tempo City, Sur Yapı Antalya ve Yeşil Mavi projelerindeki konutları sahipleriyle buluşturmaya devam ediyor. Son 4 yılda, 3 bin 600’ü 2018 yılında temeli atılan Sur Yapı Antalya projelerinde olmak üzere 5 bin konutu sahipleriyle buluşturduklarını dile getiren Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas, “Başta Antalya ve yanı sıra İstanbul’daki projelerimizde teslimlerimiz hız kesmeden devam ediyor. Teslim ettiğimiz konutlarda doluluk oranı İstanbul projelerimizde yüzde 90’lara, Antalya projemizde yüzde100’e ulaştı. Sur Yapı olarak mevcut projelerimizdeki daireleri hızla teslim ediyor, konutlarımızı sahipleriyle buluşturuyoruz” dedi.
Gana'nın penaltı trajedisi: 2010'un benzerini yaşadılar
Spor

Gana'nın penaltı trajedisi: 2010'un benzerini yaşadılar

FIFA 2022 Dünya Kupası'nda Gana, Uruguay karşısında penaltı kaçırdı. Daha sonra Uruguay bulduğu gollerle devreye 2-0 önde girdi. Gana'nın kaçırdığı penaltı akıllara 2010 Dünya Kupası'nı getirdi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.