Gündem TBMM Başkanı Şentopun kızı Saliha Gülru YKS eşit ağırlıkta Türkiye 32ncisi oldu

TBMM Başkanı Şentop’un kızı Saliha Gülru YKS eşit ağırlıkta Türkiye 32’ncisi oldu

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop’un kızı Saliha Gülru Şentop, YKS eşit ağırlıkta Türkiye 32’ncisi oldu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
TBMM Başkanı Şentop’un kızı Saliha Gülru YKS eşit ağırlıkta Türkiye 32’ncisi oldu
Mustafa Şentop

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop’un kızı Saliha Gülru Şentop, bu yıl üniversiteye girebilmek için ter döken 2 milyon 607 bin 903 adayın katıldığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) büyük bir başarıya imza attı.

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde okuyan Saliha Gülru, YKS’de eşit ağırlık alanında Türkiye 32’ncisi olarak dereceye girdi.

TBMM Başkanı Şentop'un oğlu Ömer Asım 20 ayda hafız oldu
GÜNDEM
TBMM Başkanı Şentop'un oğlu Ömer Asım 20 ayda hafız oldu

TBMM Başkanı Şentop: Türkiye-Pakistan-Azerbaycan'ın çok özel bir dostluğu var
OYNAT 00:41
TBMM Başkanı Şentop: Türkiye-Pakistan-Azerbaycan'ın çok özel bir dostluğu var
TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycan-Pakistan-Türkiye Parlamento Başkanları Birinci Toplantısı'na katılmak için Bakü'ye geldi. Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Sahibe Gafarova, Pakistan Milli Meclis Başkanı Asad Kaiser ve beraberindeki parlamento heyetiyle Haydar Aliyev'in anıt mezarını ziyaret ederek, çelenk koydu ve dua etti. Şehitler Hıyabanı'na geçen Şentop ve beraberindekiler, şehit anıtlarına karanfiller koyup çelenk bıraktı. Mustafa Şentop, mevkidaşları Gafarova ve Kaiser'le Bakü Türk Şehitliği'ni de ziyaret etti.

Şentop, şehitlikten ayrılışında gazetecilerin soruları üzerine, Azerbaycan-Pakistan-Türkiye Üçlü Meclis Başkanları Toplantısı'nın ilkini gerçekleştireceklerini belirtti. Daha sonra üç ülke arasındaki ilişkileri devlet başkanları düzeyinde, daha güçlü hale getirecek uluslararası bir mekanizmanın oluşacağını ve bunun da önemli bir adımını burada gerçekleştireceklerini dile getiren Şentop, Türkiye-Pakistan-Azerbaycan birliğinin, dostluğunun ve kardeşliğinin çok özel olduğunu vurguladı.
Mustafa Şentop, bu birlikteliğin kurumsal bir yapıya kavuşmasını arzu ettikleri için toplantının önemli olduğunu söyledi.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.