Gündem TSKdan Karadenizde füze testi

​Son dakika haberleri: TSK'dan Karadeniz'de füze testi

TSK'dan Karadeniz'de füze testi

Ankara’dan Sinop’a gelen askeri araçlar şehirde heyecana yol açtı. ROKETSAN üretimi balistik füzelerin Karadeniz üzerinde test amaçlı ateşleneceği öğrenildi. Füzeler hava savunma mevzileri, lojistik ve altyapı tesisleri gibi alanları etkisiz hale getirmek amacıyla tasarlandı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
TSK karadan karaya füze denemelerini Karadeniz'de yapıyor.
TSK karadan karaya füze denemelerini Karadeniz'de yapıyor.

Ankara’dan Sinop’a gelen askeri araçlar şehirde heyecana yol açtı. Üzerinde değişik ebatta füzeler taşıyan araçlar, Sinop’taki ROKETSAN tesislerinin bulunduğu yöne doğru hareket etti.

ROKETSAN üretimi balistik füzelerin Karadeniz üzerinde test amaçlı ateşleneceği öğrenildi. TSK yıllardır ‘Yıldırım’ ya da ‘Bora’ tipi karadan karaya füzelerin atış denemelerini Karadeniz’de yapıyor.

Askeri sevkıyat merak uyandırmıştı

Ankara'dan yola çıkan askeri sevkıyat Karadeniz sahilinde bulunan Sinop'a ulaştı. Üzerinde füzelerin de bulunduğu askeri sevkıyat merak konusu olmuştu.

Ankara’dan, Sinop’a gelen çok sayıda askeri araç Roketsan yönüne doğru geçiş yapmıştı. Askeri araç konvoyu vatandaşların meraklı bakışları arasında yoluna devam etmişti.

TSK'nın atış gücünü artırdı

Kara Kuvvetlerinin derinlikte ateş gücünü artıracak uzun menzilli roket ve füzelerin üretilmesi amacıyla Milli Savunma Bakanlığınca 90’lı yılların sonlarına doğru başlatılan projelerin gerçekleştirilmesi için üretim altyapısı kuvvetlendirildi ve çeşitlendirildi. Yeni teknolojilerin de elde edildiği bu gayretler neticesinde Kasırga Roket ve Silah Sistemi ile Yıldırım Füze ve Silah Sistemi Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine kazandırıldı.

Yıldırım Füzesi ROKETSAN tarafından geliştirilen 600 mm çaplı 2100 kg ağırlığında bir füzedir. Düşman hava savunma mevzileri, lojistik ve altyapı tesisleri gibi alanları etkisiz hale getirmek amacıyla tasarlandı.

Karadeniz'de merak uyandıran askeri sevkiyat
GÜNDEM
Karadeniz'de merak uyandıran askeri sevkiyat


TSK: 2222 terörist etkisiz hale getirildi
GÜNDEM
TSK: 2222 terörist etkisiz hale getirildi

İşte teröristlerin başına yağan TSK füzeleri!
OYNAT 00:27
İşte teröristlerin başına yağan TSK füzeleri!
TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'e yaptığı ÇNRA atışları böyle görüntülendi. ÇNRA T-122, Roketsan tarafından geliştirilen çok maksatlı ve çok namlulu roketatar olarak tanımlanıyor.
/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.