Gündem Türkiye terörden çok çekti diyen Kılıçdaroğlu Selahattin Demirtaş neden hapiste?

'Türkiye terörden çok çekti' diyen Kılıçdaroğlu: Selahattin Demirtaş neden hapiste?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terörden en büyük acıyı Türkiye'nin yaşadığını söyledikten hemen sonra, terör örgütü üyeliği ve çeşitli suçlardan yargılanan isimlerin haksız yere mahkum edildiğini savundu. Selahattin Demirtaş'ın ve Osman Kavala'nın 'masum' olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, bir kez daha "Neden hapisteler?" diye sordu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Türkiye terörden çok çekti diyen Kılıçdaroğlu: Selahattin Demirtaş neden hapiste?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terör propagandası, casusluk, terör örgütü üyeliği, suça yardım ve yataklık suçlamalarıyla yargılanan tutuklu isimlere bir kez daha destek açıklaması yaptı.

‘Türkiye terörden çok çekti’ diyen Kılıçdaroğlu: Selahattin Demirtaş neden hapiste
OYNAT 00:40
‘Türkiye terörden çok çekti’ diyen Kılıçdaroğlu: Selahattin Demirtaş neden hapiste
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terörden en büyük acıyı Türkiye'nin yaşadığını söyledikten hemen sonra, terör örgütü üyeliği ve çeşitli suçlardan yargılanan isimlerin haksız yere mahkum edildiğini savundu. Selahattin Demirtaş'ın ve Osman Kavala'nın 'masum' olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, bir kez daha 'Neden hapisteler?' diye sordu.

Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, terörün en çok acı yaşattığı ülkelerden birinin Türkiye olduğunu söyledi. PKK'nın adını anmadan yaptığı kınamalar nedeniyle tepki çeken Kılıçdaroğlu, kim tarafından gerçekleştirilirse gerçekleştirilsin tüm saldırıları lanetlediklerini savundu.

DEMİRTAŞ MASUM

Bu sözlerinin devamında da terör soruşturmalarından hapiste yatan isimlerin masum olduğunu savundu. CHP lideri, "Masum insanların hapishanelerde kinle tutulmasını istemiyoruz. Osman Kavala neden hapiste? Selahattin Demirtaş neden hapiste? Selahattin Demirtaş neden hapiste?" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu: Demirtaş içeride boşu boşuna yatıyor
GÜNDEM
Kemal Kılıçdaroğlu: Demirtaş içeride boşu boşuna yatıyor

Kemal Kılıçdaroğlu: Selahattin Demirtaş niye hapiste?
GÜNDEM
Kemal Kılıçdaroğlu: Selahattin Demirtaş niye hapiste?

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.