Gündem Yalovada birer ayakları kesilmiş kedi yavruları bulundu

Yalova'da birer ayakları kesilmiş kedi yavruları bulundu - Yalova haber

Yalova'da birer ayakları kesilmiş kedi yavruları bulundu

Yalova'da arka ayaklarından biri kesilmiş halde bulunan iki kedi yavrusu duyarlı vatandaşın girişimiyle tedaviye alındı. Kedileri veterinere götüren Emirhan Kuzu, "İki kedinin de birer arka ayağı kesilmiş vaziyetteydi bulduğumuzda. Bunu yapan cani veya caniler hakkında suç duyurusunda bulunacağız" dedi.

Haber Merkezi AA
Ayağı kesik halde bulunan yavru kediler tedavi altına alındı.
Ayağı kesik halde bulunan yavru kediler tedavi altına alındı.

Yalova'da, birer arka ayakları kesilmiş halde bulunan iki kedi yavrusu tedavi altına alındı.

Gazi Osman Paşa Mahallesi'nde dere kenarında oynayan çocuklar, arka ayaklarından biri kesilmiş iki kedi yavrusu gördü. Durumdan haberdar olan çevre sakinlerinden Emirhan Kuzu, yaralı kedileri tedavi için veteriner hekim Bektaş Aksu'ya götürdü.

Veteriner hekim Aksu, röntgenleri çekilen kedilerde düz bir kesi bulunmasının, hayvanların ayaklarının kesildiği şüphesi doğurduğunu söyledi.

Her iki kedi yavrusunun ayaklarındaki kesilerin çok düz bir hatta olduğunu kaydeden Aksu, "Yaraya bakılırsa bir hafta, 10 günlük bir olgu. Burada tam bir şey diyemeyiz ama iki yavruda birden olması kasıtlı yapıldığı konusunda bizi şüphelendiriyor. Kedilerin tedavileri sürüyor" ifadelerini kullandı.

"Suç duyurusunda bulunacağız"

Emirhan Kuzu da kedilerin durumunu görünce vakit kaybetmeden arkadaşlarıyla veterinere getirdiklerini belirterek, "İki kedinin de arkadaki birer ayakları kesilmiş vaziyetteydi bulduğumuzda. Bunu yapan cani veya caniler hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Kedilerin bakımlarını üstlenip sahipleneceğiz" diye konuştu.

Sakarya'dan sonra şimdi de Bursa: Kedinin ayaklarını kestiler
GÜNDEM
Sakarya'dan sonra şimdi de Bursa: Kedinin ayaklarını kestiler

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.