|

Güney Kore'den Burdur'a geldiler

Güney Koreli Eom Eunyoung ve Lee Un Seok çifti, yaşadıkları lüks hayattan sıkılınca çıktıkları dünya turu kapsamında geldikleri Burdur'daki rehabilitasyon merkezine hayran kaldı. Buradan ayrılamayan Güney Koreli çift, hayvanların bakımını yapıyor, günlük işlere yardım ediyor.

Yeni Şafak
12:24 - 31/03/2017 Cuma
Güncelleme: 12:42 - 31/03/2017 Cuma
DHA
 Eom Eunyoung ve Lee Un Seok
Eom Eunyoung ve Lee Un Seok

Güney Kore'de bir teknoloji firmasında siber güvenlik uzmanı olarak çalışan 33 yaşındaki Lee Un Seok ile pazarlama uzmanı ve satış danışmanı olarak çalışan aynı yaştaki eşi Eom Eunyoung Seok, yaşadıkları lüks hayattan ve çalışmaktan sıkılınca dünya turuna çıkmaya karar verdi. 2015 yılında evlenen Güney Koreli çift, geçen aralık ayında tura başladı.



Önce Sri Lanka'ya, oradan Malezya'ya giden Seok çifti, ardından Türkiye'ye geldi. İyi bir yaşam sürmek ve para kazanmak için çok vakit harcadıklarının farkına vardıkları için işi bırakıp dünya turuna çıkmaya karar verdiklerini belirten Lee Un Seok, "Bu durum bizi biraz bunaltıyordu. Dört ay önce ülkemizden çıktık. Sri Lanka ve Malezya'dan sonra şimdi de doğayla ilgili bir şeyler öğrenmek için buradayız" dedi.




Bir sonraki durak Bulgaristan


Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi'ne bir haftalığına geldiklerini, ancak 10 gündür çalışmalara kaldıklarını aktaran Eom Eunyoung Seok ise "Bir haftalığına geldik ama burada gördük ki kendimize vakit ayırabiliyoruz, iş yapabiliyoruz, bir sürü hayvan var. Kendimizi çok iyi hissediyoruz. Bir süre daha kalmak istiyoruz" dedi.



Türkiye'den sonra Bulgaristan'daki bir doğal yaşam merkezine gideceklerini belirten Seok çifti, ekim veya kasım ayında Güney Kore'ye döneceklerini, ardından turlarına yeniden devam edeceklerini ifade etti.



#Güney Kore
#Eom Eunyoung
#Lee Un Seok
#Burdur
7 yıl önce