Hayat Türk ressamları geçidi

Türk ressamları geçidi

VakıfBank koleksiyonunda yer alan bin 700 tablodan özel bir seçki yapılarak Tophane-i Amire’de açılan “VakıfBank Sanat Koleksiyonu 65. Yıl” başlıklı sergi 21 Nisan’a kadar gezilebir. Sergideki 36 tablo Türk resminin usta isimlerine ait.

Ayşe Olgun Yeni Şafak
Sergide Türk ressamlara ait birçok eser sergileniyor.
Sergide Türk ressamlara ait birçok eser sergileniyor.

Vakıfbank kuruluşunun 65. yılını çeşitli etkinliklerle kutluyor. Geçtiğimiz hafta Mimar Sinan Üniversitesi bünyesinden hizmet veren tarihi Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde Vakıfbank 65 yıllık birikimi olan bin 700 resimden bir seçkiyle sergi açtı. Sergi 21 Nisan’a kadar görülebilir. Ayrıca sergi görme engelliler için betimleme yoluyla anlatılıyor.

Mehmet Emin Özcan

ÜNLÜ RESSAMLAR VAR

Feyhaman Duran, Faik İzer, İbrahim Safi, Fikret Otyam, Ergin İnan, Şeref Bigalı gibi Türk resminin geçmişten bugüne pek çok önemli ressamına ait 36 tablonun yer aldığı “VakıfBank Sanat Koleksiyonu 65. Yıl” başlıklı serginin küratörlüğünü Yiğit Altıparmakoğlu üstlenmiş. Ayrıca fotoğrafçı Ara Güler’in de İstanbul temalı bir fotoğrafı sergide yer alıyor.

EV SAHİPLİĞİ YAPTIK

“Gönül isterdi ki elimizdeki tüm tabloları sergileyelim” diyen Vakıfbank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan topluma değer katma ve sosyal sorumluluk projesinden yola çıkarak böyle büyük bir koleksiyon oluşturduklarının bilgisini veriyor ve VakıfBank’ın Ankara ve İstanbul’daki sanat galerileri aracılığıyla yıllarca birçok sanat sergisine ev sahipliğini yaptıklarını hatırlatıyor.

Resimlerini şehri İstanbul'da çizecekler
HAYAT
Resimlerini şehri İstanbul'da çizecekler
Meteorolojiden 59 ile yağış uyarısı
Gündem

Meteorolojiden 59 ile yağış uyarısı

Meteorolojinin son hava durumu tahminlerine göre, Marmara’nın doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Balıkesir çevreleri ile İstanbul’un Anadolu Yakası'nın sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Güney ve İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz kıyıları, Samsun'un doğusu, Adana, Osmaniye, Bilecik, Bolu, Düzce, Karabük, Ordu, Artvin ve Gümüşhane çevreleri ile Sakarya’nın güney, Mersin'in kuzey kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.
Yine sahnedeler: Erbakan'ın karşısındaydılar İmamoğlu'nun arkasındalar
Gündem

Yine sahnedeler: Erbakan'ın karşısındaydılar İmamoğlu'nun arkasındalar

İstanbul'daki seçimler için geri sayım sürerken CHP-HDP ve İyi Parti'nin ortak adayı Ekrem İmamoğlu'nun ABD'nin en önemli 'etki' kuruluşlarından biri olan Washington Yakın Doğu Politikaları Enstitüsü (WINEP) bağlantısı soru işaretlerine neden oldu. WINEP ile organik bağı olan isimlerin daha önce Türkiye'ye çok büyük zararlar veren adımların mimarı olması 'CHP adayını uluslararası arenada kimler destekliyor?' sorusunu beraberinde getirdi. Hatırlanacağı üzere Necmettin Erbakan, REFAH-YOL hükümetini iktidardan düşürenin WINEP ve Alan Makovsky olduğunu açıklayarak, 28 Şubat döneminin asıl mimarlarının da bu yapı olduğunu açıklamıştı. Erbakan'ı iktidardan eden Henri Barkey, Alan Makovsky gibi isimlerin yanı sıra Soner Çağaptay, Yurter Özcan, Faruk Loğoğlu gibi 'Arı Hareketi'nin önemli simaları bugün gelinen noktada İmamoğlu'nun arkasında yer alıyor.
Gazeteci Atilla: FETÖ kötü bir sürpriz peşinde
Gündem

Gazeteci Atilla: FETÖ kötü bir sürpriz peşinde

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminin ardından neredeyse 3 yıl, 17-25 Aralık’ın üzerinden ise yaklaşık 6 yıl geçti. Aradan geçen bunca süreye rağmen halen güne FETÖ operasyonlarıyla uyanıyor, son derece kritik kurumlardan çıkmaya devam eden örgüt mensuplarının gözaltına alınma haberlerini izliyoruz. Yaptığı haberlerle bu sürece damga vuran gazeteci Toygun Atilla, işi bir adım daha öteye taşıdı ve 'FETÖ ile mücadelenin tarihe not düşülmüş en önemli eserlerinden birini' kaleme aldı. Atilla ile kısa sürede 4. baskısı yapılan kitabını konuştuk. FETÖ ile mücadeledeki garabetlerden örgütün yeniden 'darbe girişimi' ihtimaline, FETÖ'nün halen en güçlü olduğu kurumdan, MİT'teki FETÖ'cülerin şuan hangi görevlerde bulunduğuna kadar birbirinden farklı konuları konuştuk…

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.