Ramazan Ramazan alışverişine aç çıkmayın
  • İMSAK 00:00
  • GÜNEŞ 00:00
  • ÖĞLE 00:00
  • İKİNDİ 00:00
  • AKŞAM 00:00
  • YATSI 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2018

Ramazan alışverişine aç çıkmayın

Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Eskişehir Şube Başkanı Av. Dilek Gündoğan, Ramazan alışverişine çıkacak olan vatandaşlara uyarılarda bulundu. Ramazan alışverişine aç, yorgun ve uykusuzken çıkılmaması gerektiğini aktardı.

IHA
TÜKODER Eskişehir Şube Başkanı  Av. Dilek Gündoğan, vatandaşları Ramazan alışverişi konusunda uyardı.
TÜKODER Eskişehir Şube Başkanı Av. Dilek Gündoğan, vatandaşları Ramazan alışverişi konusunda uyardı.

Gündoğan, “Tüketicilerimiz aç, yorgun ve uykusuzken, çok sıcak saatlerde, kalabalıklarda, sinirli ve stresli olduklarında alışveriş yapılmamalıdır. Tüketicilerimiz mutlaka alışveriş listesi hazırlarken planlı ve bilinçli alışveriş yapmalıdır. Tüketim Ramazan ayında diğer aylara göre yüzde 30 arttığı görüldüğünden israfın önlenmesi adına tüketicilerimizin sadece ihtiyaçları kadar alışverişlerini yapmalarını sağlıklı ve güvenilir gıda almalarını istiyoruz” dedi.

Ürünlerin etiketlerine dikkat edin

Ramazan ayı içerisinde denetimlerin artması gerektiğini ifade eden Gündoğan, “Geçtiğimiz yıllarda yapılan denetimlerde özellikle ramazan ayında sağlığımızı tehlikeye sokacak tarihi geçmiş veya bozuk gıdaların alışverişin arttığı gün ve saatlerde piyasaya sürüldüğü görülmüştür. Tüketicilerimizin Ramazan ayında yaptıkları alışverişlerde gıda satın alırken etiketsiz ve ambalajsız ürün satın almamalarını; et ve et ürünlerinde sağlık kontrolünün yapıldığına ilişkin damganın olmasına dikkat etmeliler. Tüketicilerimiz almış oldukları gıdalar ile ilgili her türlü ihbar ve şikayetlerini Alo 174 Gıda Hattı’na yapabilirler” dedi.

İçişleri Bakanlığı Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla'yı görevden aldı
Gündem

İçişleri Bakanlığı Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla'yı görevden aldı

İçişleri Bakanlığı, Denizli'nin Kale ilçesinde, bağımsız Belediye Başkanı Erkan Hayla'yı görevden aldı.
Emniyet'te 12 daire başkanlığına atama
Gündem

Emniyet'te 12 daire başkanlığına atama

Emniyet Genel Müdürlüğünde İçişleri Bakanlığının yurt dışı müşavirliklerine yapılan görevlendirmelerin ardından boşalan 11 daire başkanlığına ve emekli olan bir daire başkanının yerine atama yapıldı. Afyonkarahisar ve Antalya il emniyet müdürlüklerine de atamalar gerçekleştirildi.
Mehmet Bozdağ'dan flaş Diriliş Ertuğrul açıklaması
Hayat

Mehmet Bozdağ'dan flaş Diriliş Ertuğrul açıklaması

Sevilen dizi “Diriliş Ertuğrul” hakkında son haftalarda ortaya atılan iddialara yapımcı ve senarist Mehmet Bozdağ yanıt verdi. Bozdağ, final hakkında karar vermediklerini, Diriliş Ertuğrul'un yavaş yavaş Osman dönemine ilerleyeceğini söyledi.
'Diriliş Ertuğrul yüzünden 1 yıldır evden çıkmıyorum'
Hayat

'Diriliş Ertuğrul yüzünden 1 yıldır evden çıkmıyorum'

Ekranların sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul'un yapımcı ve senaristi Mehmet Bozdağ, Bilecik'te katıldığı bir söyleşide 1 yıldır evden dışarı çıkamadığını ve 120 dakika süren dizi için haftanın 6 günü çekim yapıldığını söyledi.
50 bin dolar maaş alıyordu şimdi sokakta yaşıyor
Gündem

50 bin dolar maaş alıyordu şimdi sokakta yaşıyor

59 yaşındaki Serdal Erdek, 12 gündür Manavgat otogarında kalırken, geceleri de bankta yatıyor. 59 yıllık yaşantısına 4 dil 49 ülke sığdıran, 50 bin dolar maaş ile Honk Kong’ta otel müdürlüğü yaptıktan sonra alkol ve kumarın esiri olan Erdek çalışmak istiyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.