Seçim İnceden seçim sonuçlarına ilişkin ilk açıklama Memlekete hayırlı olsun

İnce'den seçim sonuçlarına ilişkin ilk açıklama: Memlekete hayırlı olsun

CHP'nin 24 Haziran seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, YSK'nin kesin seçim sonuçlarını açıklamasının ardından yaptığı ilk açıklamada "Hayırlı uğurlu olsun memlekete. Bu seçim bitmiştir, yenisi var yakında, yerel seçimler var. Hazırlıklarımızı yapıp, eksikliklerimizi giderip yenisine hazırlanmak lazım. Demokrasi zaten böyle bir şeydir" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Muharrem İnceden seçim sonuçlarına ilişkin ilk açıklama
Muharrem İnce

CHP'nin 24 Haziran seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 24 Haziran'daki Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından çeşitli ziyaretlerde bulunmak için geldiği Erzurum'daki programlarının ardından bir otelde bir süre dinlendi.

Ardından otelden ayrılan İnce, çıkışta AA muhabirinin YSK'nin kesin seçim sonuçlarını açıkladığını hatırlatıp değerlendirmesini sorması üzerine şunları kaydetti:

"Hayırlı uğurlu olsun memlekete. Bu seçim bitmiştir, yenisi var yakında, yerel seçimler var. Hazırlıklarımızı yapıp, eksikliklerimizi giderip yenisine hazırlanmak lazım. Demokrasi zaten böyle bir şeydir. Gücünün farkında olup gücümüzü artırmak için mücadele edeceğiz, uğraşacağız, çalışacağız."

İnce daha sonra kentten ayrılmak üzere Erzurum Havalimanı'na geçti.

Yeni sürecin takvimi netleşti
GÜNDEM
Yeni sürecin takvimi netleşti

AK Parti'den kesin sonuçlarla ilgili ilk açıklama
SEÇİM
AK Parti'den kesin sonuçlarla ilgili ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mazbatası ortaya çıktı
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mazbatası ortaya çıktı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.