|

Efsane, artık Çuraçao Milli Takımı'nda!

Hollanda’nın efsane futbolcularından Patrick Kluivert, Karayipler'de bulunan Çuraçao'nun A milli takımının teknik direktörlüğünü yapacak.

Yeni Şafak
11:47 - 5/03/2015 Perşembe
Güncelleme: 09:53 - 5/03/2015 Perşembe
AA
Hollanda yayın kuruluşu NOS televizyonu, Kurasao’ya giden 38 yaşındaki Kluivert’in resmi anlaşmanın imzalanmasında sonra görevine başlayacağını duyurdu.


Geçen dönem Hollanda A Milli Futbol Takımı çalıştıran Louis van Gaal’ın yardımcılığını yapan Kluivert, teknik direktör olarak yeni takımıyla ilk maçını, 2018 CONCACAF (Orta-Kuzey Amerika ve Karayipler Futbol Konfederasyonu) Dünya Kupası eleme grubunda Montserrat ile 28 Mart’ta oynayacak.


Ajax, Milan ve Barcelona gibi kulüplerin formasını giyen Kluivert, futbolu bıraktıktan sonra Hollanda Birinci Futbol Ligi (Eredivisie) ekiplerinden Twente, Nijmegen, PSV ve AZ Alkmaar takımlarında teknik direktör yardımcılığı yaptı.


Kluivert’in teknik direktörlüğünü yapacağı Hollanda Krallığı’na bağlı özerk bir devlet olan Çuraçao, FIFA dünya sıralamasında 160. sırada yer alıyor. Daha önce Hollanda Antilleri'ne bağlı olan Çuraçao, bu federasyonun dağılması sonrası Aruba, Sint Maarten ve BES Adaları gibi ayrı bir devlet olmuştu.
#Hollanda
#Patrick Kluivert
#Çuraçao
9 yıl önce