|

Emre Mor Euro 2016'da en iyi 5 arasında

Alman basını, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda parlayan 5 futbolcu arasında Türk milli futbolcu Emre Mor'u da gösterdi. Dortmund'a transfer olan genç yıldıza övgüler yağdıran Almanlar Emre Mor'u 'çalım kralı' olarak ilan etti.

Yeni Şafak
11:52 - 28/06/2016 Salı
Güncelleme: 09:30 - 28/06/2016 Salı
Yeni Şafak
Emre Mor, Euro 2016'nın parlayan 5 yıldızından biri olarak gösterildi.
Emre Mor, Euro 2016'nın parlayan 5 yıldızından biri olarak gösterildi.

Alman basınından Welt am Sonntag gazetesi, Türk Milli Takımı'ndan Emre Mor'u Euro 2016'da parlayan 5 yıldız arasında gösterdi. Milli futbolcuya övgüler yağdıran gazetenin açıkladığı parlayan yıldızlar listesi şöyle;
Emre Mor (Türkiye)

Alman gazetesi Emre Mor'un Euro 2016'nın parlayan yıldızlarından olduğunu belirtirken şu ifadeleri kullandı;

"Alman Bundesliga takımı Borussia Dortmund'a transfer olan Emre Mor, çok süratli, zeki bir futbolcu. Danimarka FC Nordsjaelland takımından 9,5 milyon Euro'ya Borussia Dortmund'a transfer olan Emre Mor, çalım kralı. Emre Mor, kendine güvenen çok yetenekli bir futbolcu. Borussia Dortmund kulübü, Emre Mor'u renklerine bağlamakla transferde uyumadığını ispatladı. Emre Mor, Türk Milli Takımı'nın Çek Cumhuriyeti ile oynadığı maçta sahada en başarılı futbolcu olduğunu, Burak Yılmaz'a verdiği pasla da Türk Milli Takımı'nın 2-0'lık zaferinde önemli rol oynadı"


Joshua Kimmich (Almanya)

Raphael Guerreiro (Portekiz)

Renato Sanches (Portekiz)

Breel Embolo (İsviçre)

#Emre Mor
#Almanya
#Türkiye
#Joshua Kimmich
#Raphael Guerreiro
#Renato Sanches
#Breel Embolo
8 yıl önce