|
Spor

Eski milli futbolcu silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti

Afrika Uluslar Kupası'nda da oynayan eski milli futbolcu Charles Yohane araba hırsızları tarafından silahlı saldırıya uğradı. Yohane'nin cesedi Güney Afrika'nın en büyük kenti Johannesburg'un Soweto semtinde bulundu.

Haber Merkezi
10:07 . 17/02/2022 Perşembe
Yeni Şafak
Charles Yohane

Charles Yohane

Futbolu bıraktıktan sonra geçimini taksi şoförlüğü yaparak sağlayan Zimbabveli eski milli oyuncu Charles Yohane, araba hırsızlarının saldırısı sonucu hayatını kaybetti.

Charles Yohane'nin kardeşi Lewis, İngiliz basınına yaptığı açıklamada, ağabeyinin taksi şoförlüğü yaptığı sırada silahlı araba hırsızları tarafından kaçırıldığını ve başından vurulduğunu kaydetti. Yohane'nin cesedi Güney Afrika'nın en büyük kenti Johannesburg'un Soweto semtinde bulundu.

48 yaşındaki Charles Yohane, profesyonel futbolculuk kariyerinin büyük bölümünü Güney Afrika'nın Bidvest Wits takımda geçirirken, 268 kez ile kulübün en çok formasını giyen futbolcusu oldu.

Afrika Uluslar Kupası'nda da oynadı

Yohane'nin öldürülmesi sonrası ülke futbolunun önde gelenlerinden başsağlığı mesajları geldi. Olayı duyuran isimlerden Zimbabwe'li yayıncı Steve Vickers, "Trafik haber. Zimbabve, CAPS ve Wits'in eski sol beki Charles Yohane Güney Afrika'da kaçırıldı ve öldürüldü. Yohane, 2004 Afrika Uluslar Kupası'nda Zimbabwe'nin formasını giymişti" ifadelerini kullandı. Zimbabve Milli Takımı'nın formasını da 23 kez giyen Yohane, daha sonra Bilvest Wits'te antrenör olarak çalıştı. 2020'den bu yana işsiz olan Yohane'nin, geçimini sağlamak için taksicilik yaptığı bildirildi.

Milli takımda 23 kez şans bulan Yohane, Zimbabve'nin 2004 Afrika Uluslar Kupası kadrosunda yer aldı.

#Charles Yohane
#Zimbabve
2 yıl önce
default-profile-img