|

İşte Dünya Kupası takımları ve kadroları

Güney Afrika'da 11 Haziran-11 Temmuz arasında düzenlenecek Dünya Kupası'na katılacak takımların 23 kişilik aday kadroları belli oldu.

Aa
00:00 - 2/06/2010 Çarşamba
Güncelleme: 16:51 - 2/06/2010 Çarşamba
Yeni Şafak
İşte Dünya Kupası takımları ve kadroları
İşte Dünya Kupası takımları ve kadroları

Güney Afrika'da 11 Haziran-11 Temmuz arasında düzenlenecek Dünya Kupası'na katılacak takımların 23 kişilik aday kadroları belli oldu.


A Grubu'nda mücadele edecek Güney Afrika, Fransa, Meksika ve Uruguay'ın kadroları şöyle:


Güney Afrika

Kaleciler:

Moeneeb Josephs (Orlando Pirates), Itumeleng Khune (Kaizer Chiefs), Shuaib Walters (Maritzburg Utd)

Savunma:

Matthew Booth ve Siboniso Gaxa (Mamelodi Sundowns), Bongani Khumalo (SuperSport Utd), Tsepo Masilela (Maccabi Haifa), Aaron Mokoena (Portsmouth), Anele Ngcongca (Racing Genk), Siyabonga Sangweni (Lamontville Golden Arrows), Lucas Thwala (Pirates)

Orta Saha:

Reneilwe Letsholonyane ve Siphiwe Tshabalala (Chiefs), Lance Davids (Ajax Cape Town), Kagisho Dikgacoi (Fulham), Thanduyise Khuboni (Arrows), Teko Modise (Pirates), Surprise Moriri (Sundowns), Steven Pienaar (Everton), Macbeth Sibaya (Rubin Kazan)

Forvet:

Katlego Mphela (Sundowns), Siyabonga Nomvete (Moroka Swallows), Bernard Parker (Twente)


Fransa

Kaleciler:

 Hugo Lloris (Lyon), Steve Mandanda (Marsilya), Cedric Carrasso (Bordeaux)

Savunma:

William Gallas (Arsenal), Eric Abidal (Barcelona), Bakary Sagna (Arsenal), Patrice Evra (Manchester United), Gael Clichy (Arsenal), Marc Planus (Bordeaux), Anthony Réveillere (Lyon), Sébastien Squillaci (Sevilla)

Orta Saha:

Abou Diaby (Arsenal), Alou Diarra (Bordeaux), Yoann Gourcuff (Bordeaux), Florent Malouda (Chelsea), Jeremy Toulalan (Lyon)

Forvet:

 Nicolas Anelka (Chelsea), Djibril Cisse (Panathinaikos), Andre-Pierre Gignac (Toulouse), Sidney Govou (Lyon), Thierry Henry (Barcelona), Franck Ribery (Bayern Münih), Mathieu Valbuena (Marsilya)


Meksika

Kaleciler:

Guillermo Ochoa (America), Oscar Perez (Chiapas), Luis Ernesto Michel (Guadalajara).

Savunma:

Rafael Marquez (Barcelona), Ricardo Osorio (Stuttgart), Hector Moreno (AZ Alkmaar), Francisco Rodriguez (PSV Eindhoven), Carlos Salcido (PSV Eindhoven), Paul Aguilar (Pachuca), Efrain Juarez (Pumas UNAM).

Orta Saha:

Jonny Magallon (Guadalajara), Jorge Torres Nilo (Atlas), Gerardo Torrado (Cruz Azul), Israel Castro (Pumas UNAM), Andres Guardado (Deportivo La Coruna).

Forvet:

Pablo Barrera (Pumas UNAM), Adolfo Bautista (Guadalajara), Alberto Medina (Guadalajara), Cuauhtemoc Blanco (Veracruz), Javier Hernandez (Guadalajara), Giovani dos Santos (Galatasaray), Guillermo Franco (West Ham), Carlos Vela (Arsenal).


Uruguay

Kaleciler:

Fernando Muslera (Lazio), Juan-Guillermo Castillo (Deportivo Cali), Martin Silva (Defensor Sporting)     

Savunma:

Diego Lugano (Fenerbahçe, Diego Godin (Villarreal), Andres Scotti (Colo Colo), Jorge Fucile (Porto), Martin Caceres (Juventus), Mauricio Victorino (Universidad de Chile)

Orta Saha:

Walter Gargano (Napoli), Egidio Arevalo Rios (Penarol), Sebastian Eguren (AIK Stockholm), Diego Perez (Monaco), Maximiliano Pereira (Benfica), Alvaro Pereira (Porto), Ignacio Gonzalez (Valencia), Nicolas Lodeiro (Ajax), Alvaro Fernandez (Universidad de Chile)

Forvet:

Luis Suarez (Ajax), Diego Forlan (Atletico Madrid), Sebastian Abreu (Botafogo), Edinson Cavani (Palermo), Sebastian Fernandez (Banfield)


B Grubu'nda mücadele edecek Arjantin, Güney Kore, Nijerya ve Yunanistan'ın kadroları şöyle:


Arjantin

Kaleciler:

 Sergio Romero (AZ Alkmaar), Mariano Andujar (Catania), Diego Pozo (Köln)

Defans:

Nicolas Otamendi (Velez Sarsfield), Martin Demichelis (Bayern Münih), Walter Samuel (İnter), Gabriel Heinze (Marsilya), Nicolas Burdisso (Roma), Clemente Rodriguez (Estudiantes), Ariel Garce (Köln)

Orta saha:

Jonas Gutierrez (Newcastle), Maximiliano Rodriguez (Liverpool), Javier Mascherano (Liverpool), Juan Sebastian Veron (Estudiantes), Angel Di Maria (Benfica), Javier Pastore (Palermo), Mario Bolatti (Fiorentina).

Forvet:

Lionel Messi (Barcelona), Gonzalo Higuain (Real Madrid), Martin Palermo (Boca Juniors), Sergio Agüero (Atletico Madrid), Diego Milito (İnter), Carlos Tevez(Manchester City)


Güney Kore

Kaleciler:

Lee Woon-jae (Suwon Bluewings), Kim Young-kwang (Ulsan Horang-i), Jung Sung-ryong (Seongnam Ilhwa)

Defans:

Kim Dong-jin (Ulsan Horang-i), Oh Beom-seok (Ulsan Horang-i), Kim Hyung-il (Pohang Steelers), Lee Young-pyo (El Hilal), Lee Jung-soo (Kashima Antlers), Cho Yong-hyung (Jeju United), Cha Du-ri (Freiburg), Kang Min-soo (Suwon Bluewings)

Orta saha:

Ki Sung-yueng (Celtic), Kim Nam-il (Tomsk), Kim Bo-kyung (Oita Trinita), Kim Jae-sung (Pohang Steelers), Kim Jung-woo (Gwangju Phoenix), Park Ji-sung (Manchester United), Lee Chung-yong (Bolton Wanderers), Yeom Ki-hun (Suwon Bluewings

Forvet:

Park Chu-young (Monaco), Ahn Jung-hwan (Dalian Shide), Lee Dong-gook (Jeonbuk Motors), Lee Seung-yeoul (Seul)


Nijerya

Kaleciler:

Vincent Enyeama (Hapoel Tel Aviv), Dele Aiyenugba (Bnei Yehuda), Austin Ejide (Hapoel Petah Tikva)

Defans:

Taye Taiwo (Marsilya), Elderson Echiejile (Rennes), Chidi Odiah (CSKA Moskova), Joseph Yobo (Everton), Daniel Shittu (Bolton Wanderers), Ayodele Adeleye (Sparta Rotterdam), Rabiu Afolabi (Salzburg)

Orta saha:

Kalu Uche (Almeria), Dickson Etuhu (Fulham), John Obi Mikel (Chelsea), Sani Kaita (Alaniya), Haruna Lukman (Monaco), Yusuf Ayila (Dinamo Kiev)

Forvet:

Yakubu Aiyegbeni (Everton), Chinedu Obasi (Hoffenheim), Nwankwo Kanu (Portsmouth), John Utaka (Portsmouth), Obafemi Martins (Wolfsburg), Obinna Nsofor (Malaga), Osaze Odemwingie (Lokomotiv Moskova)


Yunanistan

Kaleciler:

Costas Chalkias (PAOK), Alexandros Tzorvas (Panathinaikos), Michael Sifakis (Aris)

Defans:

Lukas Vyntra, Giorgos Seitaridis, Nikos Spyropoulos (Panathinaikos), Vangelis Moras (Bologna), Avraam Papadopoulos, Vasilis Torosidis (Olympiakos), Sotiris Kyrgiakos (Liverpool), Stelios Malezas (PAOK), Socrates Papastathopoulos (Genoa)

Orta saha:

Costas Katsouranis, Sotiris Ninis, Giorgos Karagounis (Panathinaikos), Christos Patsatzoglou (Omonia), Alexandros Tziolis (Siena), Sakis Prittas (Aris), Angelos Charisteas (Nürnberg)

Forvet:

Dimitris Salpingidis (Panathinaikos), Theofanis Gekas (Eintracht Frankfurt), Giorgos Samaras (Celtic), Pantelis Kapetanos (Steaua Bükreş)


C Grubu'nda mücadele edecek Cezayir, İngiltere, ABD ve Slovenya'nın kadroları şöyle:


Cezayir

Kaleciler:

Fawzi Chouachi (ES Setif), Lounes Gaouaoui (ASO Chlef), M'bohi Rais Ouheb (Slavia Sofya)

Savunma:

Laifaoui Abdelkader (ES Setif), Madjid Bougherra (Glasgow Rangers), Carl Medjani (Ajaccio), Rafik Halliche (Nacional Madeira), Anther Yahia (Bochum), Habib Belaid (Boulogne), Nadir Belhadj (Portsmouth), Djamel Mesbah (Lecce)

Orta Saha:

 Hassan Yebda (Portsmouth), Mehdi Lacen (Santander), Yazid Mansouri (Lorient), Adlane Guedioura (Wolverhampton), Riad Boudebouz (Sochaux), Djamel Abdoun (Nantes), Fouad Kadir (Valenciennes), Karim Ziani (Wolfsburg), Karim Matmour (Borussia Mönchengladbach)

Forvet:

Abdelkader Ghezzal (Siena), Rafik Djebbour (AEK), Rafik Saifi (Istres)


İngiltere

Kaleciler:

David James (Portsmouth), Robert Green (West Ham), Joe Hart (Man City)

Savunma:

Jamie Carragher (Liverpool), Ashley Cole (Chelsea), Rio Ferdinand (Manchester United), Glen Johnson (Liverpool), Ledley King (Tottenham), John Terry (Chelsea), Matthew Upson (West Ham), Stephen Warnock (Aston Villa)

Orta Saha:

Gareth Barry (Manchester City), Michael Carrick (Manchester United), Joe Cole (Chelsea), Steven Gerrard (Liverpool), Frank Lampard (Chelsea), Aaron Lennon (Tottenham), James Milner (Aston Villa), Shaun Wright-Phillips (Man City)

Forvet:

Wayne Rooney (Manchester United), Emile Heskey (Aston Villa), Peter Crouch (Tottenham), Jermain Defoe (Tottenham)


ABD

Kaleciler:

Brad Guzan (Aston Villa), Marcus Hahnemann (Wolverhampton), Tim Howard (Everton)

Savunma:

Carlos Bocanegra (Rennes), Jonathan Bornstein (Chivas), Steve Cherundolo (Hannover), Jay DeMerit (Watford), Clarence Goodson (IK Start), Oguchi Onyewu (AC Milan), Jonathan Spector (West Ham)

Orta Saha:

DaMarcus Beasley (Glasgow Rangers), Michael Bradley (Borussia Mönchengladbach), Ricardo Clark (Eintracht Frankfurt), Clint Dempsey (Fulham), Landon Donovan (Los Angeles), Maurice Edu (Glasgow Rangers), Benny Feilhaber (Aarhus), Stuart Holden (Bolton Wanderers), Jose Torres (Pachuca)

Forvet:

Jozy Altidore (Hull City), Edson Buddle (Los Angeles), Robbie Findley (Salt Lake City), Herculez Gomez (Puebla)


Slovenya

Kaleciler:

Samir Handanoviç (Udinese), Jasmin Handanoviç (Montova), Aleksander Seliga (Sparta Rotterdam).

Savunma:

Bojan Jokiç (Chievo), Marko Suler (Gent), Bostjan Cesar (Grenoble), Branko İliç (Lokomotive Moskova), Matej Mavric Rozic (Koblenz), Elvedin Dzinic  (Maribor), Miso Brecko (Köln), Suad Filekovic (Maribor).

Orta Saha:

Andraz Kirm (Wisla), Andrej Komac (Maccabi Tel Aviv), Rene Krhin (İnter Milan), Dalibor Stevanoviç (Vitesse Arnheim), Robert Koren (West Bromwich), Aleksander Radosavljevic (Larissa), Valter Birsa (Auxerre).

Forvet:

Milivoje Novakoviç (Köln), Zlatko Dediç (Bochum), Zlatan Ljubijankic (Gent), Nejc Pecnik (Nacional), Tim Matavz (FC Groningen).


D Grubu'nda mücadele edecek Almanya, Avustralya, Sırbistan ve Gana'nın kadroları şöyle:


Almanya

Kaleciler:

Manuel Neuer (Schalke 04), Tim Wiese (Werder Bremen), Jörg Butt (Bayern Münih)

Defans:

Dennis Aogo (Hamburg), Holger Badstuber (Bayern Münih), Jerome Boateng (Hamburg), Arne Friedrich (Hertha Berlin), Marcell Jansen (Hamburg), Philipp Lahm (Bayern Münih), Per Mertesacker (Werder Bremen), Serdar Taşçı (Stuttgart)

Orta saha:

Sami Khedira (Stuttgart), Toni Kroos (Bayer Leverkusen), Marko Marin (Werder Bremen), Mesut Özil (Werder Bremen), Bastian Schweinsteiger (Bayern Münih), Piotr Trochowski (Hamburg)

Forvet:

Cacau (Stuttgart), Mario Gomez (Bayern Münih), Stefan Kiessling (Bayer Leverkusen), Miroslav Klose (Bayern Münih), Thomas Müller (Bayern Münih), Lukas Podolski (Köln)


Avustralya

Kaleciler:

Mark Schwarzer (Fulham), Adam Federici (Reading), Brad Jones(Middlesbrough)

Defans:

Scott Chipperfield (Basel), David Carney (Twente), Lucas Neill(Galatasaray), Michael Beauchamp (El-Cezire), Craig Moore (Serbest), Mark Milligan (JEF United), Luke Wilkshire (Dinamo Moskova)

Orta saha:

Mark Bresciano (Palermo), Tim Cahill (Everton), Jason Culina (Gold Coast Utd), Brett Emerton (Blackburn Rovers), Richard Garcia (Hull City), Vince Grella (Blackburn Rovers), Brett Holman (Alkmaar), Mile Jedinak (Antalyaspor), Carl Valeri (Sassuolo), Dario Vidosic (Nürnberg)

Forvet:

Josh Kennedy (Nagoya Campus), Harry Kewell (Galatasaray), Nikita Rukavytsya(Twente)


Sırbistan

 


Kaleciler:

Vladimir Stojkovic (Wigan Athletics), Bojan Isailovic (Zaglebie Lubin), Andjelko Djuricic (Uniao Leiria)

Defans:

Branislav Ivanovic (Chelsea), Antonio Rukavina (Münih 1860), Nemanja Vidic (Manchester United), Neven Subotic (Borussia Dortmund), Aleksandar Lukovic (Udinese), Ivan Obradovic (Zaragoza), Aleksandar Kolarov (Lazio) 

Orta saha:

Dejan Stankovic (İnter), Nenad Milijas (Wolverhampton), Milos Krasic (CSKA Moskova), Milan Jovanovic (Standard Liege), Milos Ninkovic (Dinamo Kiev), Zdravko Kuzmanovic (Stuttgart), Zoran Tosic (Köln), Gojko Kacar (Hertha Berlin), Radosav Petrovic (Partizan Belgrad)

Forvet:

Nikola Zigic (Valencia), Marko Pantelic (Ajax), Danko Lazovic (Zenith Saint-Petersburg), Dragan Mrdja (Vojvodina Novi Sad).


Gana

Kaleciler:

Richard Kingson (Wigan Athletics), Daniel Agyei (Liberty Professionals), Stephen Ahorlu (Hearts of Lions)

Defans:

Samuel Inkoom (Basel), Jonathan Mensah (Grenade), Lee Addy (Bechem Chelsea), Rahim Ayew (Zamalek), Hans Sarpei (Bayer Leverkusen), John Mensah (Sunderland), Isaac Vorsah (Hoffenheim), John Paintsil (Fulham)

Orta saha:

Sulley Ali Muntari (İnter), Derek Boateng (Getafe), Anthony Annan (Rosenborg), Kwadwo Asamoah (Udinese), Andre Ayew (Arles-Avignon), Stephen Appiah (Bologna), Quincy Owusu Abeyie (Al Sadd), Kevin-Prince Boateng (Portsmouth) 

Forvet:

 Matthew Amoah (NAC Breda), Asamoah Gyan (Rennes), Prince Tagoe (Hoffenheim), Dominic Adiyiah (Milan).


E Grubu'nda mücadele edecek Hollanda, Kamerun, Danimarka ve Japonya'nın kadroları şöyle:


Hollanda

Kaleciler:

Michel Vorm (Utrecht), Maarten Stekelenburg (Ajax), Sander Boschker (Twente)

Savunma:

Khalid Boulahrouz (Stuttgart), John Heitinga (Everton), Joris Mathijsen (Hamburg), Andre Ooijer (PSV), Giovanni van Bronckhorst (Feyenoord), Gregory van der Wiel (Ajax), Edson Braafheid (Celtic)

Orta Saha:

İbrahim Afellay (PSV), Nigel de Jong (Manchester City),Wesley Sneijder (İnter Milan), Stijn Schaars (AZ Alkmaar), Demy de Zeeuw (Ajax), Mark van Bommel (Bayern Münih), Rafael van der Vaart (Real Madrid)

Forvetler:

Ryan Babel (Liverpool), Eljero Elia (Hamburg), Klaas-Jan Huntelaar (AC Milan), Dirk Kuyt (Liverpool), Robin van Persie (Arsenal), Arjen Robben (Bayern Münih)


Kamerun

Kaleciler:

Hamidou Souleymanou (Kayserispor), Idris Carlos Kameni (Espanyol), Guy Roland Ndy Assembe (Valenciennes)

Savunma:

Benoit Assou-Ekotto (Tottenham), Sébastien Bassong (Tottenham), Gaetan Bong (Valenciennes), Aurelien Chedjou (Lille), Geremi Njitap (Ankaragücü), Stephane Mbia (Marsilya), Nicolas Nkoulou (Monaco), Rigobert Song (Trabzonspor)

Orta Saha:

Enoh Eyong Takang (Ajax), Jean II Makoun (Lyon), Georges Mandjeck (Kaiserslautern), Joël Matip (Schalke 04), Landry Nguemo (Celtic), Alexandre Song (Arsenal)

Forvet:

Vincent Aboubakar (Coton Sport Garoua), Eric Choupo-Moting (Nürnberg), Achille Emana (Real Betis), Samuel Eto'o (İnter), Mohamadou Idrissou (Freiburg), Achille Webo (Mallorca)


Danimarka

Kaleciler:

Thomas Sörensen (Stoke City), Stefan Andersen (Bröndby), Jesper Christiansen (FC Kopenhag)

Savunma:

Daniel Agger (Liverpool), Simon Kjaer (Palermo), Per Kroeldrup (Fiorentina), Lars Jacobsen (Blackburn), Simon Busk Poulsen (AZ Alkmaar), William Kvist Jörgensen (FC Kopenhag), Patrick Mtiliga (Malaga)

Orta Saha:

Daniel Jensen (Werder Bremen), Christian Poulsen (Juventus), Christian Eriksen (Ajax), Jakob Poulsen (AGF), Martin Joergensen (AGF), Mikkel Beckmann (Randers), Thomas Enevoldsen (FC Groningen), Thomas Kahlenberg (Wolfsburg), Dennis Rommedahl (Ajax), Jesper Groenkjaer (FC Kopenhag)  

Forvet:

Jon Dahl Tomasson (Feyenoord), Nicklas Bendtner (Arsenal), Soeren Larsen (Duisburg)


Japonya

Kaleciler:

Seigo Narazaki (Nagoya Grampus), Eiji Kawashima (Kawasaki Frontale), Yoshikatsu Kawaguchi (Jubilo Iwata)

Savunma:

Yuji Nakazawa (Yokohama Marinos), Marcus Tulio Tanaka (Nagoya Grampus), Yuichi Komano (Jubilo Iwata), Daiki Iwamasa (Kashima Antlers), Yasuyuki Konno (FC Tokyo), Yuto Nagatomo (FC Tokyo), Atsuto Uchida (Kashima Antlers)

Orta Saha:

Şunsuke Nakamura (Yokohama Marinos), Yasuhito Endo (Gamba Osaka), Kengo Nakamura (Kawasaki Frontale), Junichi Inamoto (Kawasaki Frontale), Yuki Abe (Urawa Red Diamonds), Makoto Hasebe (Wolfsburg), Keisuke Honda (CSKA Moskova), Daisuke Matsui (Grenoble)

Forvet:

Shinji Okazaki (Shimizu S-Pulse), Keiji Tamada (Nagoya Grampus), Yasuhito Okubo (Vissel Kobe), Kisho Yano (Albirex Niigata), Takayuki Morimoto (Catania).


F Grubu'nda mücadele edecek İtalya, Yeni Zelanda, Paraguay ve Slovakya'nın kadroları şöyle:


İtalya

Kaleciler:

Gianluigi Buffon (Juventus), Morgan De Sanctis (Napoli), Federico Marchetti (Cagliari)

Defans:

Salvatore Bocchetti (Genoa), Leonardo Bonucci (Bari), Fabio Cannavaro (Juventus), Giorgio Chiellini (Juventus), Domenico Criscito (Genoa), Christian Maggio (Napoli), Gianluca Zambrotta (Milan)

Orta saha:

Mauro Camoranesi (Juventus), Daniele De Rossi (Roma), Gennaro Gattuso (Milan), Claudio Marchisio (Juventus), Riccardo Montolivo (Fiorentina), Angelo Palombo (Sampdoria), Simone Pepe (Udinese), Andrea Pirlo (Milan)

Forvet:

Antonio Di Natale (Udinese), Alberto Gilardino (Fiorentina), Vincenzo Iaquinta (Juventus), Giampaolo Pazzini (Sampdoria), Fabio Quagliarella (Napoli)


Yeni Zelanda

Kaleciler:

James Bannatyne (Team Wellington), Glen Moss (Melbourne Victory), Mark Paston (Wellington Phoenix)

Defans:

Andy Boyens (New York Red Bulls), Tony Lochhead (Wellington Phoenix), Ryan Nelsen (Blackburn Rovers), Winston Reid (Midtjylland), Ben Sigmund (Wellington Phoenix), Tommy Smith (Ipswich Town), Ivan Vicelich (Auckland City)

Orta saha:

Andy Barron (Team Wellington), Leo Bertos (Wellington Phoenix), Tim Brown (Wellington Phoenix), Jeremy Christie (Tampa Bay), Aaron Clapham (Canterbury United), Simon Elliott (Serbest oyuncu), Michael McGlinchey (Motherwell), David Mulligan (Serbest oyuncu)

Forvet:

Jeremy Brockie (Newcastle Jets), Rory Fallon (Plymouth), Chris Killen (Middlesbrough), Shane Smeltz (Gold Coast United), Chris Wood (West Bromwich Albion)


Paraguay

Kaleciler:

Justo Villar (Valladolid), Aldo Bobadilla (Deportivo Medellin), Diego Barreto (Cerro Porteno)

Defans:

Claudio Morel (Boca Juniors), Denis Caniza (Leon), Paulo da Silva (Sunderland), Dario Veron (Pumas), Julio Cesar Caceres (Atletico Mineiro), Carlos Bonet (Olimpia), Aureliano Torres (San Lorenzo), Antolin Alcaraz (Club Brugge) 

Orta saha:

Edgar Barreto (Atalanta), Cristian Riveros (Cruz Azul), Victor Caceres (Libertad), Enrique Vera (Liga Quito), Jonathan Santana (Wolfsburg), Nestor Ortigoza (Argentinos Juniors)

Forvet:

Roque Santa Cruz (Manchester City), Nelson Haedo Valdez (Borussia Dortmund), Oscar Cardozo (Benfica), Edgar Benitez (Toluca), Lucas Barrios (Borussia Dortmund), Rodolfo Gamarra (Libertad)


Slovakya

Kaleciler:

Jan Mucha (Legia Varsovie), Dusan Kuciak (Vaslui), Dusan Pernis (Dundee Utd)

Defans:

Peter Pekarik (Wolfsburg), Martin Petras (Cesena), Martin Skrtel (Liverpool), Jan Durica (Lokomotiv Moskova), Radoslav Zabavnik (Mainz 05), Marek Cech (West Bromwich Albion), Zdeno Strba (Xanthi)

Orta saha:

Kornel Salata (Slovan Bratislava), Kamil Kopunek (Spartak Trnava), Jan Kozak (Timişoara), Juraj Kucka (Sparta Prag), Marek Sapara (Ankaragücü), Marek Hamsik (Napoli), Vladimir Weiss Jr (Manchester City), Erich Jendrisek (Schalke 04), Miroslav Stoch (Chelsea)

Forvet:

Stanislav Sestak (Bochum), Robert Vittek (Ankaragücü), Martin Jakubko (Ramenskoye), Filip Holosko (Beşiktaş).


G Grubu'nda mücadele edecek Brezilya, Kuzey Kore, Fildişi Sahili ve Portekiz'in kadroları şöyle:


Brezilya

Kaleciler:

Julio Cesar (İnter Milan), Doni (AS Roma), Gomes (Tottenham).

Savunma:

Luisao (Benfica), Lucio (Inter Milan), Juan (AS Roma), Thiago Silva (Milan), Maicon (Inter Milan), Daniel Alves (Barcelona), Michel Bastos (Lyon), Gilberto (Cruzeiro)

Orta Saha:

Gilberto Silva (Panathinaikos), Josue (Wolfsbourg), Elano (Galatasaray), Kaka (Real Madrid), Ramires (Benfica), Felipe Melo (Juventus), Julio Baptista (AS Roma), Kleberson (Flamengo)

Forvet:

Luis Fabiano (Sevilla), Nilmar (Villarreal), Grafite (Wolfsbourg),  Robinho (Santos)


Kuzey Kore

Kaleciler:

Ri Myong-guk (Pyongyang City), Kim Myong-gil (Amrokgang), Kim Myon-won (Amrokgang)

Savunma:

Cha Jong-hyok (Amrokgang), Nam Song-chol (April 25), Pak Chol-jin (Amrokgang), Pak Nam-chol (Amrokgang), Ri Jun-il (Sobaeksu), Ri Kwang-chon (April 25), Ri Kwang-hyok (Kyonggongop)      

Orta Saha:

Ahn Young-hak (Omiya Ardija), Ji Yun-nam (April 25), Kim Kyong-il (Rimyongsu), Kim Yong-jun (Chengdu), Mun In-guk (April 25), Pak Nam-chol (April 25), Pak Sung-hyok (Sobaeksu), Ri Chol-myong (Pyongyang City)

Forvet:

An Chol-hyok (Rimyongsu), Choe Kum-chol (Rimyongsu), Hong Yong-jo (FC Rostov), Jong Tae-se (Kawasaki Frontale), Kim Kum-il (April 25)


Fildişi Sahili

Kaleciler:

Boubacar Barry (Lokeren Sporting), Aristide Zogbo (Maccabi Netanya), Daniel Yeboah (ASEC Mimosas)

Savunma:

Abib Kolo Touré (Manchester City), Emmanuel Eboue (Arsenal), Guy Demel (Hamburg), Souleman Bamba (Hibernian), Benjamin Angoua Brou (Valenciennes), Arthur Boka (Stuttgart) , Siaka Tiene (Valenciennes), Steve Gohouri (Wigan Athletic)

Orta Saha:

Yaya Toure (Barcelona), Didier Zokora (Sevilla), Emmanuel Kouamatien Kone (International Curtea de Arges), Cheik Ismael Tiote (Twente), Jean-Jacques Gosso Gosso (AS Monaco), Romaric N'dri Koffi (Sevilla).

Forvet:

Didier Drogba (Chelsea), Salomon Kalou (Chelsea), Kader Keita (Galatasaray), Aruna Dindane (Portsmouth), Gervais Yao Kouassi "Gervinho" (Lille), Seydou Doumbia (Young Boys).


Portekiz

Kaleciler:

Eduardo (Sporting Braga), Daniel Fernandes (Iraklis), Beto (FC Porto)

Savunma:

Miguel (Valencia), Paulo Ferreira (Chelsea), Ricardo Carvalho (Chelsea), Bruno Alves (FC Porto), Rolando (FC Porto), Ricardo Costa (Lille), Duda (Malaga), Fabio Coentrao (Benfica)

Orta Saha:

Pedro Mendes (Sporting Portugal), Pepe (Real Madrid), Tiago (Atletico Madrid), Deco (Chelsea), Raul Meireles (FC Porto), Miguel Veloso (Sporting Portugal)

Forvet:

Simao (Atletico Madrid), Danny (Zenit), Liedson (Sporting Portugal), Hugo Almeida (Werder Bremen), Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Nani (Manchester United).


H Grubu'nda mücadele edecek Şili, İspanya, Honduras ve İsviçre'nin kadroları şöyle:


Şili

Kaleciler:

Claudio Bravo (Real Sociedad), Miguel Pinto (Universidad de Chile), Luis Marin (Union Espanola)

Defans:

Waldo Ponce (Universidad Catolica), Gonzalo Jara (West Bromwich Albion), Gary Medel (Boca Juniors), Mauricio Isla (Udinese), Arturo Vidal (Bayer Leverkusen), Pablo Contreras (PAOK), Ismael Fuentes (Universidad Catolica)

Orta saha:

Marco Estrada (Universidad de Chile), Carlos Carmona (Reggina), Rodrigo Millar (Colo Colo), Jorge Valdivia (Al Ain), Matias Fernandez (Sporting Lizbon), Gonzalo Fierro (Flamengo),Rodrigo Tello (Beşiktaş)

Forvet:

Humberto Suazo (Real Zaragoza), Alexis Sanchez (Udinese), Mark Gonzalez (CSKA Moskova), Fabian Orellana (Xerez), Esteban Paredes (Colo Colo), Jean Beausejour (America)


İspanya

Kaleciler:

İker Casillas (Real Madrid), Jose Manuel Reina (Liverpool), Victor Valdes (Barcelona)

Defans:

Raul Albiol, Sergio Ramos, Alvaro Arbeloa (Real Madrid), Joan Capdevila (Villarreal), Gerard Pique, Carles Puyol (Barcelona), Carlos Marchena (Valencia) 

Orta saha:

Xabi Alonso (Real Madrid), Francesc Fabregas (Arsenal), Sergio Busquets, Xavi Hernandez, Andres İniesta (Barcelona), Javier Martinez (Athletic Bilbao)

Forvet:

Juan Manuel Mata, David Silva (Valencia), Jesus Navas (Sevilla), Fernando Torres (Liverpool), Pedro, David Villa (Barcelona), Fernando Llorente (Athletic Bilbao) 


Honduras

Kaleciler:

Noel Valladares (Olimpia), Donis Escober (Olimpia), Ricardo Canales (Motagua) 

Defans:

Sergio Mendoza (Motagua), Mynor Figueroa (Wigan Athletic), Victor Bernardez (Anderlecht), Mauricio Sabillon (Hangzhou Lucheng), Oscar Garcia (Olimpia), Johnny Palacios (Olimpia), Emilio Izaguirre (Motagua), Osman Chavez (Platense) 

Orta saha:

Roger Espinoza (Kansas City), Edgar Alvarez (Bari), Wilson Palacios (Tottenham Hotspur), Hendry Tomas (Wigan Athletic), Julio Cesar de Leon (Torino), Amado Guevara (Motagua), Ramon Nunez (Olimpia), Danilo Turcios (Olimpia)

Forvet:

Carlos Pavon (Real Espana), David Suazo (Genova), Georgy Welcome (Motagua), Walter Martinez (Marathon)     


İsviçre

Kaleciler:

Diego Benaglio (Wolfsburg), Johnny Leoni (Zürih), Marco Woelfli (Young Boys)

Defans:

Mario Eggimann (Hannover 96), Stephane Grichting (Auxerre), Stephan Lichtsteiner (Lazio), Philippe Senderos (Arsenal), Christoph Spycher (Eintracht Frankfurt), Steve Von Bergen (Hertha Berlin), Reto Ziegler (Sampdoria)

Orta saha:

Tranquillo Barnetta (Bayer Leverkusen), Valon Behrami (West Ham), Gelson Fernandes (St-Etienne), Benjamin Huggel (Basel), Gökhan İnler (Udinese), Marco Padalino (Sampdoria), Pirmin Schwegler (Eintracht Frankfurt), Xherdan Shaqiri (Basel), Hakan Yakın (Lucerne)

Forvet:

Eren Derdiyok (Bayer Leverkusen), Alexander Frei (Basel), Blaise Nkufo (Twente), Marco Streller (Basel)

14 yıl önce
default-profile-img