Teknoloji Erdoğan 90 günde 160 milyon kez okundu

Erdoğan 90 günde 160 milyon kez okundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi Twitter hesabı, dünya çapında en popüler sosyal medya hesapları arasında yer alıyor. Cumhurbaşkanının hesabından 1 Temmuz - 28 Eylül tarihlerinde paylaşılan tweetler toplamda 160 milyon kez görüntülendi. Diğer taraftan Yenikapı mitingi sonrası paylaşılan tweet ise rekor sayıda beğeni ve RT aldı.

Furkan Özata Yeni Şafak
İnternet kullanımının yaygınlaşması ve akabinde sosyal medyanın hayatımıza entegre olmasıyla milyonlarca insan bu platformlarda boy göstermeye başladı. Günümüzde artık birçok kişinin birden fazla sosyal ağ hesabı bulunuyor. Hatta yurtta ve dünyada günlük gelişmeler artık bu platformlar üzerinden takip ediliyor.

Hal böyle olunca geniş kitlelere hitap eden ünlü isimler de sosyal medya üzerinden seslerini daha kolay bir şekilde duyurabiliyor. Bu vesileyle devlet başkanları, sanatçılar, gazeteciler kısacası halk nezdinde bilinen isimler onaylı sosyal medya hesabı açmaktan geri durmuyor. Sosyal medyayı en iyi ve aktif kullanan isimlere baktığımızda ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı görüyoruz. Üstelik sadece kendi ülkemiz sınırları içinde değil, dünya çapında…

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sosyal Medya Danışmanı İsmail Cesur, son üç aylık verileri açıkladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın resmi Twitter hesabından son 3 ayda paylaştığı tweetlerin aldığı görüntülenme oranları da bunu destekliyor. Gördüğümüz üzere 1 Temmuz – 28 Eylül tarihlerinde paylaşılan tweetler 160 milyon kez görüntülenmiş.

Twitter'ın gücü FETÖ'cülerin darbe girişiminde ortaya çıktı!


Listeye detaylı bir şekilde baktığımızda görüntülenme oranlarının temmuz ayının ortalarında yani 15 Temmuz ve sonrasında artış gösterdiğini görüyoruz. Bildiğimiz üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz'da insanları sokağa çağırmış ve darbe girişimi başarısız olana kadar sokakların terk edilmemesi gerektiğini ifade etmişti. Bu rakamlara baktığımızda bu çağrının ne kadar etkili olduğunu ve bu çağrıyı iletmek için Twitter'ın ne kadar güçlü bir platform olduğunu bir kez daha anlamış oluyoruz.
Son 3 ayda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tweetleri toplamda 1 milyon Retweet, 2,7 milyon beğeni ve 217 bin yanıt almış. Erdoğan bu alanda dünya çapında zirvede görünüyor. Zira ABD Başkanı Barack Obama, Hindistan Başbakanı Narendra Modi gibi devlet liderlerinin daha çok takipçisi olmasına rağmen, bu RT ve beğeni sayılarına ulaşamıyorlar.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son zamanlarda en çok beğenilen ve RT edilen paylaşımı ise Yenikapı mitingi sonrası paylaşılan tweet. #TekMilletTekYürek etiketiyle paylaşılan tweet, tam 45 bin kez Retweet edildi ve 110 bin kişi tarafından beğenildi.


Abone Ol Google News
Kırklareli'de bulunan Cehennem Şelaleleri’ne gelen ziyaretçiler çöplerini bırakıp gidiyor: Doğal güzelliği kayboluyor
Gündem

Kırklareli'de bulunan Cehennem Şelaleleri’ne gelen ziyaretçiler çöplerini bırakıp gidiyor: Doğal güzelliği kayboluyor

Kırklareli’nin Vize ilçesinde bulunan Cehennem Şelalesi adeta çöp yığınına döndü. Ziyaretçiler çöplerini bırakıp gidiyorlar. Doğa harikası olan Cehennem Şelalesi'nin doğal güzelliği bu nedenle kayboluyor. Şelaleler drone ile havadan görüntülendi.
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: Diyarbakır'ın ve bölgenin kalkınmasına katkıda bulunacak 7 farklı projeye imza atacağız
Ekonomi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: Diyarbakır'ın ve bölgenin kalkınmasına katkıda bulunacak 7 farklı projeye imza atacağız

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "Birazdan şehrimizin Diyarbakır'ın ve bölgenin kalkınmasına katkıda bulunacak 7 farklı projeye imza atacağız. Böylece yerel potansiyeli daha da güçlendirecek 20 milyon liralık kaynağı Diyarbakır'a kazandıracağız. Bu imzalar sayesinde, mesleki eğitim, tarımsal kalkınma, turizm ve kadın istihdamı gibi farklı alanlarda vatandaşımıza doğrudan dokunan projeler hayata geçecek" dedi.
İstanbul Karaköy’de dilenci operasyonu: Cevaplarıyla 'pes' dedirtti
Gündem

İstanbul Karaköy’de dilenci operasyonu: Cevaplarıyla 'pes' dedirtti

İstanbul Karaköy'de zabıta ekipleri tarafından çöp kenarında dilencilik yaparken yakalanan yabancı uyruklu kadının rahatlığı 'pes' dedirtti. Gazetecilerin sorularına dalga geçerek cevaplar veren kadın, "Neden maske takmıyorsun?" sorusuna, 'Korona yok, size geliyor bize gelmiyor' şeklinde cevap verirken "Bir günde ne kadar para kazanıyorsun?" sorusuna ise "Bir sürü para topluyorum" şeklinde konuştu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.