Teknoloji Googledan önemli hamle Android tarafında arama motoru seçeneği genişliyor

Google'dan önemli hamle: Android tarafında arama motoru seçeneği genişliyor

Google, yeni aldığı kararla birlikte Android tarafında arama motoru seçeneklerinin kapsam alanını önemli oranda genişletiyor. Böylece kullanıcılar artık seçim yaparken ekranda arama sağlayıcılarıyla ilgili yeni ek seçenekler de geliyor.

Yunus Emre Şahin Yeni Şafak
Googledan önemli hamle: Android tarafında arama motoru seçeneği genişliyor
Google

Google, rekabete aykırı olduğu gerekçesiyle pek çok farklı konuda eleştiriliyor. Bunlardan biri de Android web tarayıcısındaki varsayılan arama motoru... Bu noktada şirket aldığı yeni kararla birlikte Avrupa Birliği ülkelerindeki en popüler arama motorlarının ekranın üst bölümünde listeleneceğini belirtiyor.

Konuyla alakalı açıklama yapan Google Direktörü Oliver Bethell ise şunları söylüyor:

    Artık seçim yapılan ekran bölümünde uygun arama sağlayıcıları için katılım sunan çeşitli düzenlemeler gerçekleştiriyoruz.

Avrupa Komisyonu, 2018'deki tekelleşme nedeniyle geçtiğimiz dönemlerde şirkete 4.25 milyar euro ceza da kesmişti.

Google normal şartlarda Avrupa Birliğiülkelerinde 2019'dan bu yana arama motoru konusunda kullanıcıların seçimlerini göstermek adına ücret ödüyordu.

Google Arama yeni bir klavye kısayoluyla güncellendi
TEKNOLOJİ
Google Arama yeni bir klavye kısayoluyla güncellendi

Abone Ol Google News
Yeşil Adamlar'ın Genel Müdürü Selahattin Albayrak'tan
Ekonomi

Yeşil Adamlar'ın Genel Müdürü Selahattin Albayrak'tan "Atık yönetimi okullarda ders olarak okutulsun" önerisi

Albayrak Grubu şirketlerinden Yeşil Adamlar'ın Genel Müdürü Selahattin Albayrak, çocuklara çöpü yere atmamayı öğretmeden, neyin çöp, neyin geri dönüştürülebilir atık olduğunun öğretilmesinin daha önemli olduğunu belirterek, "Atık yönetimi, tüm alanlarıyla okuma yazmayı öğrenmek gibi en azından bir seçmeli ders olarak okullarda verilebilir." dedi.
AK Parti Patnos ilçe binasına saldırı hazırlığındaki 4 kişi yakalandı
Gündem

AK Parti Patnos ilçe binasına saldırı hazırlığındaki 4 kişi yakalandı

Ağrı’nın Patnos ilçesinde, AK Parti İlçe Teşkilatı’na saldırı hazırlığındaki dört kişi, molotofkokteyli vb. suç aletleriyle birlikte yakalanarak gözaltına alındı. Saldırı girişimine ilişkin bir mesaj paylaşan Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, "Unutmayalım ki İzmir’i yakanlarla Patnos’u yakanlar aynı merkez tarafından yönetilen Türkiye düşmanı terör örgütleri ve maşalarıdır" dedi.
Yol kenarlarının yeşillendirilmesiyle 1 milyon ton emisyon azaltımı sağlandı
Ekonomi

Yol kenarlarının yeşillendirilmesiyle 1 milyon ton emisyon azaltımı sağlandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı Karayolları Genel Müdürlüğü'nce yol kenarlarında gerçekleştirilen

ekolojik geçişler, gürültü haritalama, ağaçlandırma ve peyzaj gibi çalışmalarla, son 19 yılda 1 milyon ton emisyon azaltımı sağlandı. Bu kapsamda yaklaşık 73 milyon fidan dikildi. Devam eden çalışmalarla birlikte, karbon emisyonunda 2023 yılı için yıllık 451 bin 141 ton azalma öngörülüyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.