Teknoloji Microsoft yeni videoyla Windows 11 başlangıç sesini anlatıyor

Microsoft yeni videoyla Windows 11 başlangıç sesini anlatıyor

Microsoft, kısa süre önce yayınlanan 11 dakikalık videoyla birlikte Windows 11 için başlangıç sesini anlatıyor. Geçtiğimiz gün Windows 10 için destek süresinin 2025'te sona ereceğini duyuran şirketin 24 Haziran'da Sun Valley güncellemesini tanıtması bekleniyor.

Yunus Emre Şahin Yeni Şafak
Microsoft yeni videoyla Windows 11 başlangıç sesini anlatıyor
Windows 11

Microsoft, kısa süre önce web sitesinde bir düzenleme yaparak Windows 10 için destek süresinin 14 Ekim 2025 itibariyle sonlanacağını duyurdu. Bununla birlikte ortaya büyük Windows güncellemesi ve Windows 11 hakkındaki söylentiler ortaya çıkmaya başladı.


Yayınlanan yeni 11 dakikalık video ise Microsoft'un 24 Haziran'daki Windows etkinliğinden önce merakla bekleyen kişilerin heyecanın artmasını sağlıyor. Şirket, videoyu tam olarak şu şekilde tanımlıyor:

    24 Haziran'daki Microsoft etkinliği için çok heyecanlı olduğunuz için rahatlamakta sorun mu yaşıyorsunuz? Windows 95, Windows XP, Windows 7'de başlangıç sesleriyle bir yolculuğa çıkın ve yavaşlayın.

Microsoft'un bu tarihte kullanıcı arabirimi değişiklikleriyle birlikte yeni bir Windows sürümünü duyurması planlanıyor. Şirket, SunValley olarak isimlendirilen bu güncelleştirmeyi 'Windows'un kapsamlı görsel gençleşmesi' şeklinde özetliyor. Bazı önemli Windows Mağazası değişikleri de dahil olmak üzere birçok değişiklik olacağı biliniyor.

Windows 10'un en güncel sürümüne otomatik yükseltme dönemi başladı
TEKNOLOJİ
Windows 10'un en güncel sürümüne otomatik yükseltme dönemi başladı

Microsoft duyurdu: Windows 10 desteği 2025'te sona eriyor
TEKNOLOJİ
Microsoft duyurdu: Windows 10 desteği 2025'te sona eriyor
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.