Teknoloji Twitter ana akışında görsel kırpma sistemini sonlandırıyor

Twitter ana akışında görsel kırpma sistemini sonlandırıyor

Twitter'ın çok fazla eleştiriye neden olan görsel kırpma sistemi, yapılan düzenlemeyle birlikte ortadan kalkıyor. Yani artık ana akıştaki tweet görselleri sağdan soldan ya da üstten alttan hiçbir şekilde kırpılmayacak ve kullanıcıların karşısına fotoğraf tam olarak gelecek.

Abone Ol Google News
Yunus Emre Şahin Yeni Şafak
Twitter ana akışında görsel kırpma sistemini sonlandırıyor
Twitter

Geçtiğimiz dönemlerde yapılan Twitter görseldüzenlemeleri bir dizi eleştiriye neden olmuştu. Özellikle anaakışta fotoğrafların gösterilme biçimi çok konuşulmuştu. Bu sistem 16:9 olmayan fotoğrafların otomatik olarak kırpılmasını temel alıyordu. Ancak Twitter son düzenlemeyle birlikte kırpmayı ortadan kaldırdı.

Böylece Twitter mobiluygulamalarında ana akışta fotoğraflar artık tamboyutlu olarak görülebiliyor. Yani sağdan soldan ya da üstten alttan bir kırpma yapılmıyor. Konuyla alakalı açıklamalar yapan Twitter'ın tasarım ekibinin başındaki isim DantleyDavis, şunları söylüyor:

    Gerçekleştirdiğimiz bu testle yeni yaklaşımımızın ne kadar iyi olduğu hakkında fikirler topluyoruz. Ek olarak bu sistem görülenin en iyi anlaşılabilmesi için yapılması gereken değişiklikleri de öğrenmemizi sağlıyor.

Twitter, bu düzenlemeyle ilgili sonuçları toplayıp önümüzdeki süreçte çeşitli adımlar atabilir.

Rusya gereken düzenlemeler yapılmadığı için Twitter'a erişimini sınırlandırdı
TEKNOLOJİ
Rusya gereken düzenlemeler yapılmadığı için Twitter'a erişimini sınırlandırdı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.