Teknoloji Twitter artık tweetlere kimlerin yanıt verebileceğini seçmeyi sağlıyor

Twitter artık tweet'lere kimlerin yanıt verebileceğini seçmeyi sağlıyor

Twitter, geçen sene yapılan çeşitli düzenlemelerin ardından tweet attıktan sonra kimlerin cevap verebileceğini seçmeyi sağlıyor. Böylece kullanıcılar tek tek liste oluşturup tweet'lere cevap verecek olan kişileri belirleyebiliyor.

Abone Ol Google News
Yunus Emre Şahin Yeni Şafak
Twitter artık tweetlere kimlerin yanıt verebileceğini seçmeyi sağlıyor
Twitter

Geçen sene kullanıma sunulan bir özellik sayesinde, bir tweet'te kimlerin yanıt vereceğini sınırlamak seçenek olarak sunuluyordu. Ancak kullanıcıların tweet'i göndermeden önce kimlerin yanıt verebileceğini seçmesi gerekiyordu. Artık bu sistem doğrudan tweet atıldıktan sonra da geçerli.

Gönderilen bir tweet'teki yanıt seçeneklerini değiştirmek oldukça basit. Bir tweet'in sağ üst köşesindeki üç noktaya tıklayıp açılır menüden 'kimlerin yanıt verebileceğini değiştir' seçeneğiyle birlikte işlem gerçekleştirilebiliyor.

Ayrıca yine tweet oluştururken kimlerin görüntülenebileceği kabaca seçilebiliyor; bunlar arasında herkes, takip ettiğinizkişiler ve yalnızca bahsettiğinizkişiler yer alıyor.

Twitter, tweet attıktan sonra sağ üstteki üç nokta simgesinden düzenleme yapmayı sağlıyor.
Twitter, tweet attıktan sonra sağ üstteki üç nokta simgesinden düzenleme yapmayı sağlıyor.

Yanıt verecek kişiler tek tek seçilebiliyor

Yeni seçenek, kullanıcılara gönderileriyle kimlerin etkileşimde bulunabileceği konusunda çok daha fazla kontrol sağlıyor. Bu sistemin asıl amacı platformdaki sözlü tacizin önüne geçmeyi sağlamak.

Twitter aslında bununla birlikte geri bildirim toplayabilmek adına platforma getirmeyi düşündüğü çok fazla özellik fikrini test ediyor. Örneğin bu ayın başlarında kullanıcıların yalnızca 'Güvenilir Arkadaşlar' için belirli tweet'ler göndermesine izin vermeyi düşündüğünü açıkladı. Bu, kullanıcıların kişisel hikayelerini daha özel olarak paylaşmasına imkan tanıyan Instagram'ın Yakın Arkadaşlar özelliğine benzer bir yapı.

Clubhouse rehberi: Sesli sosyal ağ hakkında merak edilen tüm detaylar
TEKNOLOJİ
Clubhouse rehberi: Sesli sosyal ağ hakkında merak edilen tüm detaylar

Twitter'ın sesli iletişim özelliği Spaces Android'e de geliyor
TEKNOLOJİ
Twitter'ın sesli iletişim özelliği Spaces Android'e de geliyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.