Teknoloji WhatsApp güncellemesi yeni gizlilik kurallarını onaylamayı zorunlu kılıyor

WhatsApp güncellemesi yeni gizlilik kurallarını onaylamayı zorunlu kılıyor

WhatsApp, gelecek sene yayınlayacağı hizmet sözleşmesiyle kullanıcıların yeni kuralları onaylamasını zorunlu hale getiriyor. Yani WhatsApp'ı kullanmaya devam etmek için yeni şartları kabul etmek şart.

Yunus Emre Şahin Yeni Şafak
WhatsApp
WhatsApp

Dünyanın en fazla kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, önümüzdeki yıl Hizmet Şartları'nı güncelleyecek ve kullanıcıların yeni gizlilik kurallarını kabul etmeye zorlayacak. Bu sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcıların uygulamaya erişmesi mümkün olmayacak.

WhatsApp'ı kullanmak için yeni sözleşmeyi onaylamak gerekecek.

Şartlar ve Gizlilik PolitikasıGüncellemeleri olarak geçen bu sözleşme WhatsApp ile ilgili sızıntıların sık sık paylaşıldığı WaBetaInfo tarafından paylaşıldı.

WhatsApp, 2021 sözleşmesiyle birlikte kullanıcıların yeni gizlilik kurallarını kabul etmesini istiyor.

Güncellemede 'Kabul Ediyorum' seçeneğine dokunduğunuzda, 8 Şubat 2021'de yürürlüğe giren yeni şartları kabul etmiş olursunuz anlamına geliyor. Kullanıcıların karşısına çıkacak olan uyarı ise şu şekilde:

    Bu tarihten sonra, WhatsApp kullanmaya devam etmek için yeni şartları kabul etmeniz gerekecek veya hesabınızı her zaman silebileceksiniz.

Şirket sözcülerinden biri, işletmelerin platformda çalışma ve kullanıcılarla etkileşimde bulunma yöntemleriyle ilgili değişiklikler olacağını da bildirdi. Bunun neleri içereceği ise şimdilik belli değil.

WhatsApp, Facebook'un 2014'te 19 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın almasından bu yana nasıl çalıştığı konusunda çeşitli eleştirilere maruz kaldı. Hatta WhatsApp kurucusu Jan Koum, 2018'de veri güvenliği konusundaki endişeler nedeniyle istifa etmişti.

WhatsApp'ta kaybolan mesaj nasıl gönderilir?
TEKNOLOJİ
WhatsApp'ta kaybolan mesaj nasıl gönderilir?

WhatsApp güncellendi: Özelleştirme seçenekleri artırıldı
TEKNOLOJİ
WhatsApp güncellendi: Özelleştirme seçenekleri artırıldı
Abone Ol Google News
Sinemanın tarihi Beyoğlu’nda yazıldı
Hayat

Sinemanın tarihi Beyoğlu’nda yazıldı

İki yıllık restorasyonun ardından tarihi Atlas Pasajı’nda yer alan Atlas Sineması ve İstanbul Sinema Müzesi ziyarete açıldı. Sinema Genel Müdürü Erkin Yılmaz “Beyoğlu’na en çok ne yakışır diye kendimize sorduğumuzda verdiğimiz cevap bir sinema müzesiydi. Sinemanın kalbi Beyoğlu, Yeşilçam. Burada bir müze olmalıydı. Biz de bu binaya müze olarak konumlandırdık” diyor.
Tarihi Liman Han kültür ve sanatın yeni başkenti
Hayat

Tarihi Liman Han kültür ve sanatın yeni başkenti

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Beyazıt Sirkeci hattını yeniden ihya ediyor. Mimar Vedat Tek’in yaptığı tarihi Liman Han dünyanın en nadide kültür sanat merkezi olacak. İTO Başkanı Şekib Avdagiç, yıkılma tehlikesiyle yüz yüze olan Vedat Tek’in yaptığı tarihi Liman Han’ı bir kültür merkezine dönüştürmek için yapılan çalışmaları anlattı. Avdagiç, kültür merkezinde İstanbul kitaplarından oluşan nadide bir kütüphane kurulacağı müjdesini de verdi. Beyazıt Sirkeci hattını yeniden kültür sanatın buluşma adresi yapmak için yola çıktıklarını belirten Avdagiç, ayrıca İTO’nun ek binasını da kültür merkezi olarak hizmete sokacaklarını, bitişikteki Hİdayet Camisini ise restore edeceklerini belirtti.
Tatlımız Antalya’dan
Hayat

Tatlımız Antalya’dan

Ülkemizde son yıllarda hız kazanmış bir çaba var: coğrafi işaretler. Şehirlerimizin, köylerimizin ürünlerini belli bir standart içerisinde aslına uygun olarak üretip dünyanın dört bir yanında satışa sunabilmek için verimli, güzel bir yol. Türk mutfağını dünyaya tanıtan örnek bir çaba.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.