Teknoloji WhatsApp sonunda iOStan Androide tüm sohbetleri taşıma özelliğini hayata geçiriyor

WhatsApp sonunda iOS'tan Android'e tüm sohbetleri taşıma özelliğini hayata geçiriyor

Kısa süre önce yapılan duyuruyla birlikte WhatsApp'ta sohbetler, fotoğraflar, videolar ve sesli notlar da dahil olmak üzere tüm içeriklerin iOS'tan Android'e aktarımının gerçekleştirileceği netleşti. Yani kullanıcılar tüm WhatsApp verilerini platformlar arasında kayıpsız olarak taşıyabilecek.

Abone Ol Google News
Yunus Emre Şahin Yeni Şafak
WhatsApp sonunda iOStan Androide tüm sohbetleri taşıma özelliğini hayata geçiriyor
WhatsApp

WhatsApp, uzun süredir platformlar arasında verileri kayıpsız taşıma konusunda çalışmalar yapıyor. Son olarak başta sohbetler, fotoğraflar, videolar ve sesli notlar da dahil olmak üzere tüm detayların iOS'tan Android'e kayıpsız şekilde taşınmasını sağlayan yeni özellik duyuruldu.

Birkaç hafta içinde kullanıma sunulması beklenen aktarma sisteminin tüm cihazlar için ne zaman aktif edileceği şimdilik belli değil.

WhatsApp verileri doğrudan iOS'tan Android'e kayıpsız şekilde aktarılabilecek.
WhatsApp verileri doğrudan iOS'tan Android'e kayıpsız şekilde aktarılabilecek.

WhatsApp'ta veri aktarma özelliği nasıl çalışıyor?

WhatsApp'ın yeni özelliği, sohbet geçmişini Lightning - USB-C kablosuyla hızlıca aktarıyor. Ama eğer daha önce aldığınız iki farklı bulut yedeği varsa bunların birleştirilmesi söz konusu olmuyor. Yani aslında otomatik olarak yeni yedekler kullanılıyor.

İlk olarak Samsung'un katlanabilir cihazları için hayata geçirilecek olan bu özellik, ardından Android 10 yüklü cihazlara da gelecek.

Samsung Unpacked 2021'de hangi ürünler tanıtıldı?
TEKNOLOJİ
Samsung Unpacked 2021'de hangi ürünler tanıtıldı?

WhatsApp'ta Kaybolan Mesajlar nasıl etkinleştirilir?
TEKNOLOJİ
WhatsApp'ta Kaybolan Mesajlar nasıl etkinleştirilir?

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.