Dünya ABDli komutan Foggo Rusya gözünü Doğu Akdenize dikti

ABD'li komutan Foggo: Rusya gözünü Doğu Akdeniz'e dikti

ABD Avrupa ve Afrika Kuvvetleri Donanma Komutanı James Foggo, Rusya'nın askeri anlamda Doğu Akdeniz'e odaklandığını kaydetti.

Haber Merkezi AA
James Foggo
James Foggo

"Stars and Stripes" gazetesinin haberine göre, Foggo katıldığı bir web seminerinde, Doğu Akdeniz'in dünyada askeri anlamda en hareketli alanlardan biri olduğunu belirtti.

Rusya'nın "gözünü bu alana diktiğini" vurgulayan Foggo, "Rusya, Kalibr seyir füzesi atma gücü olan sessiz, modern denizaltılar konuşlandırıyor. Kilo sınıfı denizaltı Avrupa sularında her yere gidebilir ve dalgaların altından herhangi bir Avrupa ve Kuzey Afrika başkentini vurabilir. Bu da Avrupa su yollarında tetikte ve yüksek yetenekli donanma varlığını sürdürmenin önemine işaret ediyor." değerlendirmesinde bulundu.

LİBYA'DA MEVZİ KAZANIYOR

  • İlhak altındaki Kırım'ın ve Suriye'deki liman kenti Tartus'un Rusya için savunma ve denizcilik merkezi olduğunu vurgulayan Foggo, "Şimdi Rusya'nın Kırım ve Tartus'ta neler yaptığını ve Libya'da müstahkem mevki kazanması durumunda oluşturabileceği tehditleri bir düşünün." ifadesini kullandı.

Beyaz Saray'dan Rusya iddiasına yanıt: Trump bu konuda bilgilendirilmedi
DÜNYA
Beyaz Saray'dan Rusya iddiasına yanıt: Trump bu konuda bilgilendirilmedi

Rusya petrolü yağmalıyor
DÜNYA
Rusya petrolü yağmalıyor

Rusya parayla ABD askeri vurdurtacak
DÜNYA
Rusya parayla ABD askeri vurdurtacak

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.