Dünya ABDli polisler siyahi Daniel Prudeu kafasına poşet geçirerek öldürmüş Skandal görüntüler infial yarattı

ABD'li polisler siyahi Daniel Prude'u kafasına poşet geçirerek öldürmüş: Skandal görüntüler infial yarattı

ABD'de siyahi genç George Floyd'un polisler tarafından öldürülmesinin yankıları sürerken, bir skandal daha ortaya çıktı. New York eyaletinin Rochester kentinde mart ayında öldürülen siyahi Amerikalı Daniel Prude'un, polisin kafasına poşet geçirmesi sonucu boğularak hayatını kaybettiğine ilişkin görüntüler büyük tepki topladı.

Haber Merkezi AA
Siyahi Daniel Prude'un öldürülme anlarının görüntüleri ortaya çıktı.
Siyahi Daniel Prude'un öldürülme anlarının görüntüleri ortaya çıktı.

New York eyaletinin Rochester kentinde altı ay önce hayatını kaybeden Prude'un teslim olmasına ve elleri arkadan kelepçelenmesine rağmen polisin kafasına poşet geçirerek yere bastırdığı görüntüleri medyaya yansıdı. Görüntülerde sokakta çıplak bir şekilde teslim olan Prude'un polisin uyarısının ardından kendisine verilen talimatlar doğrultusunda yere yattığı, ellerinin arkadan kelepçelendiği, polisin ise zararsız ve kelepçeli bir şekilde yatan Prude'un kafasına poşet geçirerek yere doğru bastırdığı görülüyor.

  • ABD medyasında yer alan haberlerde Prude'un bilinçsiz bir şekilde hastaneye kaldırıldıktan sonra solunum cihazına bağlandığı ve otopsi raporuna göre ise 7 gün sonra hayatını kaybettiği ifade edildi.

George Floyd ilk kurban değil: ABD'de polis işkencesi yıllardır sürüyor
OYNAT 00:58
George Floyd ilk kurban değil: ABD'de polis işkencesi yıllardır sürüyor
ABD'de George Floyd'un ölümüyle başlayan protestolar devam ediyor. George Floyd'un ölümü ne yazık ki ne ilk ne de son. George Floyd'dan önce ABD'de birçok siyahi vatandaş suçsuz oldukları halde polis tarafından şiddet kullanılarak öldürüldü.

Ailesi dava açacak

Otopsi raporunda Prude'un ölümü, ''fiziksel baskı sonucu boğulma komplikasyonları'' ve cinayet olarak kayda geçti. New York Başsavcılığının Prude'un ölümünü soruşturduğu, Daniel Prude'un ailesinin ise oğullarının haksız yere öldürüldüğü gerekçesiyle Rochester kentine dava açacağı belirtildi. Medyaya yansıyan görüntüler ise büyük tepki topladı.

ABD'de ikinci George Floyd olayı: Polis arkası dönük siyahi vatandaşa 7 el ateş etti
DÜNYA
ABD'de ikinci George Floyd olayı: Polis arkası dönük siyahi vatandaşa 7 el ateş etti

Polis şiddeti hız kesmiyor

ABD, bir süredir mayıs ayında Minnesota eyaletinin Minneapolis kentinde siyahi Amerikalı George Floyd'un polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesi ve son olarak Wisconsin'in Kenosha kentinde siyahi Jacob Blake'in polis tarafından çocuklarının gözü önünde 7 kez ateş açılarak vurulması sonucu ülke genelinde protestolara ve yeniden alevlenen siyahilere yönelik polis şiddeti tartışmalarına sahne oluyor.

George Floyd'un kızı Gianna: Babam dünyayı değiştirdi
OYNAT 01:17
George Floyd'un kızı Gianna: Babam dünyayı değiştirdi
ABD'de yaşanan George Floyd cinayetinin yankıları sürerken sokaklar adeta savaş alanına döndü. Irkçılık karşıtı gösterilere devam ederken George Floyd'un kızı Gianna 'Babam dünyayı değiştirdi' dedi. Mahkemede konuşurken gözyaşlarını tutamayan anne Floyd ise “Kızım ve George için buradayım. Çünkü onun için adalet istiyorum' ifadelerini kullandı.
Abone Ol Google News
ABD Başkanı seçilen Biden, Anthony Blinken'i Dışişleri Bakanlığı'na atadı
Dünya

ABD Başkanı seçilen Biden, Anthony Blinken'i Dışişleri Bakanlığı'na atadı

ABD başkanlığına seçilen Joe Biden, Dışişleri Bakanlığına Antony Blinken'ı, Ulusal Güvenlik Danışmanlığı görevine de Jake Sullivan'ı getireceğini açıkladı.
İzmir'de suya yüzde 15 zam yapıldı
Gündem

İzmir'de suya yüzde 15 zam yapıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 1 Ocak 2021'den geçerli olmak üzere suya yüzde 15 zam kararı aldı. Alınan kararla konut abonelerinde 0-13 metreküp arası suyun metreküp fiyatı 6,41 liraya, 14-20 metreküp arası suyun metreküp fiyatı ise 6,92 liraya yükseldi.
AK Parti Grup Başkanvekili Köse, Mansur Yavaş’ın bir yıllık performansını değerlendirdi:On milyarlık bütçe ile heykelden başka ne yaptınız?
Gündem

AK Parti Grup Başkanvekili Köse, Mansur Yavaş’ın bir yıllık performansını değerlendirdi: On milyarlık bütçe ile heykelden başka ne yaptınız?

AK Parti Grup Başkanvekili Murat Köse, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın bir yıllık bütçe performansını değerlendirdi. Yavaş'ın 10 milyarlık bütçeye sahip olduğunu vurgulayan Köse, bununla 'sadece 1 heykel' yapıldığını belirtti. Bunun 'hesabının millete verileceğinin' altını çizen Köse, yaptığı çarpıcı konuşmada ayrıca, "Şimdi 10 milyar bütçe kullanacaksınız, neredeyse yok denecek kadar hiçbir iş yapmayacak, hiçbir proje yapmayacaksınız, üstelik de mevcut rutin işleri bile sürdüremeyecek, geriye götüreceksiniz. Cadde üzerlerindeki güzelim ağaçları kurutacaksınız, o kadar özenle yapılmış yeşil alanları kaderine terk edeceksiniz. İlçe belediyelerinin sınırları içinde ABB olarak yapmanız gereken asli hizmetleri yapmayacaksınız. Bunlar Ankara Büyükşehir Belediyesinin gerçekleri" ifadelerine yer verdi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.