Dünya Erdoğanın Reisi ile görüşmesinin ardından İrandan açıklama İlişkiler çok yönlü geliştirilecek

Erdoğan'ın Reisi ile görüşmesinin ardından İran'dan açıklama: İlişkiler çok yönlü geliştirilecek

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İranlı mevkidaşı İbrahim Reisi arasındaki görüşmede, iki ülke arasındaki ilişkilerin çok yönlü bir şekilde geliştirilmesinin kararlaştırıldığını belirtti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Erdoğanın Reisi ile görüşmesinin ardından İrandan açıklama: İlişkiler çok yönlü geliştirilecek
İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Reisi ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Türkmenistan'da düzenlenen Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) 15. Zirvesi kapsamında gerçekleştirdiği görüşmeye ilişkin bilgi verdi.

Türkiye ve İran Cumhurbaşkanları arasındaki görüşmenin son derece dostane ve samimi bir ortamda yapıldığını aktaran Abdullahiyan, "İlişkilerin çok yönlü şekilde geliştirilmesi ve bazı engellerin kaldırılması kararlaştırıldı.

İki ülke arasındaki ilişki tarihidir. İki lider, Sayın Erdoğan'ın Tahran'a yapacağı ziyaret sırasında, Yüksek Komisyon (Türkiye-İran Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi) toplantısı düzenlenmesi hususunda anlaştı." ifadelerini kullandı.

  • EİT 15. Zirvesi'ne katılmak üzere Türkmenistan'da bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İran Cumhurbaşkanı Reisi, zirve kapsamında basına kapalı görüşme gerçekleştirmişti.

ABD’nin Müslüman vekiline 'terörist' benzetmesi: Özür dilemek zorunda kaldı
DÜNYA
ABD’nin Müslüman vekiline 'terörist' benzetmesi: Özür dilemek zorunda kaldı

İnsafsız taksim: BM'de gerçekleşen utanç verici oylamanın üzerinden 74 yıl geçti
DÜNYA
İnsafsız taksim: BM'de gerçekleşen utanç verici oylamanın üzerinden 74 yıl geçti

Türk vatandaşlarının getirilmesi gurur verici
KORONAVİRÜS
Türk vatandaşlarının getirilmesi gurur verici

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.