Dünya Haritaya bakın Türkiyenin önemini anlarsınız

Haritaya bakın Türkiye’nin önemini anlarsınız

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ABD’de, Türkiye’nin S-400 alımıyla ilgili bir soruya, “Şunu anlamalıyız ki Türkiye önemli bir müttefik. Sadece haritaya bakarsan ne kadar önemli olduğunu görebilirsin” karşılığını verdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
​Haritaya bakın Türkiye’nin önemini anlarsınız
Jens Stoltenberg

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye’nin önemli bir müttefik olduğunu belirterek, “Sadece haritaya bakarsanız bunu görebilirsiniz” dedi.

NATO: Avrupa'yı Türkiye koruyor
DÜNYA
NATO: Avrupa'yı Türkiye koruyor
  • Stoltenberg, Kaliforniya’daki Stanford Üniversitesi Uluslararası Güvenlik ve İşbirliği Merkezi tarafından düzenlenen “NATO’nun adaptasyonu” konulu video konferansa katıldı. Türkiye’nin Rusya’dan S-400 hava savunma sistemleri almasıyla ilgili bir soruya Stoltenberg, NATO müttefikleri arasındaki farklılıkların yeni bir şey olmadığını; NATO’nun bu farklılıkları, anlaşmazlıkları, sorunları tartışmak ve çözüm bulmak için iyi bir platform olduğunu söyledi.

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Türkiye terör saldırılarından en çok çeken NATO müttefikidir
DÜNYA
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Türkiye terör saldırılarından en çok çeken NATO müttefikidir

Stoltenberg, Ankara’ya S-400, Doğu Akdeniz ve mülteci sorunu gibi konularda endişelerin dile getirildiğini kaydederek, şöyle devam etti: “Fakat şunu da anlamalıyız ki Türkiye önemli bir müttefik. Çünkü sadece haritaya bakarsan ne kadar önemli olduğunu görebilirsin. Özellikle Irak ve Suriye’ye sınırı olduğundan, DEAŞ ile mücadelede kaydedilen ilerlemeden, bölgede DEAŞ’in kontrol ettiği bölgelerde milyonlarca insanın özgürleştirilmesinden, altyapı temelleri ile Türkiye’deki havalimanları çok büyük önem taşıyor.”

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.