Dünya Rusya şartlı olarak yaklaşık bin Afganı ülkeye kabul edecek

Rusya şartlı olarak yaklaşık bin Afgan'ı ülkeye kabul edecek

Rusya’nın sadece Rus pasaportuna sahip, Rusya’da çalışma, oturum izni olan veya öğrenci vizesine sahip yaklaşık bin Afgan'ı ülkeye almaya karar verdiği belirtildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Rusya şartlı olarak yaklaşık bin Afganı ülkeye kabul edecek
Arşiv

Rusya’da bulunan Afganistan Diaspora Merkezinin Başkanı Gülam Muhammed Celal, RİA Novosti’ye yaptığı açıklamada, Afganistan’da bulunan bazı Afganların Rusya’ya gitmek istediklerini söyledi.

Afganların Rusya’nın Kabil’deki büyükelçiliğine başvuru yaptıklarını belirten Celal, "Başvuruda bulunan Afganlar dört kategoride yer alıyor. Bunlar, Rusya pasaportuna sahip olanlar, çalışma veya oturum izni olanlar ve Rusya’da öğrenci olanlar. Rusya, başvuruda bulunanlardan yaklaşık bin kişiye Rusya’ya giriş izni verdi" dedi.

Söz konusu kişilerin eylül ayında Rusya’ya gidebileceklerini kaydeden Celal, "Afganistan’daki sivil uçuşlar 31 Ağustos’a kadar durduruldu. Bu nedenle bu tarihin öncesinde gelebileceklerini düşünmüyorum" diye konuştu.

Afganistan’da Türkiye farkı: Bizimle kalın
GÜNDEM
Afganistan’da Türkiye farkı: Bizimle kalın

Avrupa Afganistan’da
rezalete imza atıyor: 
Almanya içkileri tahliye etti
DÜNYA
Avrupa Afganistan’da rezalete imza atıyor: Almanya içkileri tahliye etti

ABD neden kaybetti, Taliban neden kazandı?
DÜŞÜNCE GÜNLÜĞÜ
ABD neden kaybetti, Taliban neden kazandı?

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.