Ekonomi TİSde kapsam genişledi

TİS’de kapsam genişledi

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Toplu İş Sözleşmesinde (TİS) kapsamın genişlediğini belirterek kamu görevlilerinin sorunlarının çözümünde etkin rol aldıklarını söyledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
TİS’de kapsam genişledi
Ali Yalçın

Yalçın, hizmet kollarındaki kazanımlar, oransal zam, toplu sözleşme ikramiyesi gibi önemli kazanımların yanı sıra yeni yaklaşımların da bu toplu sözleşmede yer aldığını ifade ederek, “Ek gösterge ve sözleşmeli istihdam konusunu yıllardır toplu sözleşme masasına getiriyoruz. Bu toplu sözleşmede konular görüşüldü, tartışıldı ve çözüme yönelik karara bağlandı. Bu açıdan toplu sözleşmenin kapsamı genişledi, çözüm üretme kapasitesi de artmış oldu” dedi.

MÜCADELE VERDİK

Memur-Sen Başkanı Yalçın, toplu sözleşme sürecinde ciddi bir mücadele verdiklerini, bunun sonucunda da pek çok sorunu çözüme kavuşturduklarını vurguladı. Yalçın, eğitim kurumlarında temizlik personeli ve güvenlik sıkıntısının bulunduğuna da dikkati çekti.

Arıcılara ‘bal’ gibi destek
EKONOMİ
Arıcılara ‘bal’ gibi destek

Navlun fiyatları ihracatçıları zorluyor
EKONOMİ
Navlun fiyatları ihracatçıları zorluyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.