Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Adalet Bakanı Gülden kendisini muayene etmeyen doktorla tartıştığı ileri sürülen savcı hakkında HSKya inceleme izni

Adalet Bakanı Gül'den kendisini muayene etmeyen doktorla tartıştığı ileri sürülen savcı hakkında HSK'ya inceleme izni

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Osmaniye'de kendisini muayene etmeyen doktorla tartıştığı ileri sürülen savcı M.B. hakkında HSK'ya inceleme izni verdi.

Haber Merkezi AA
Adalet Bakanı Gülden kendisini muayene etmeyen doktorla tartıştığı ileri sürülen savcı hakkında HSKya inceleme izni
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül

Osmaniye Devlet Hastanesi'ne muayene olmak için giden Cumhuriyet Savcısı Mehmet B.'nin, ortopedi uzmanı olarak görev yapan Doktor Kemal Gökhan Günel hakkında "kendisini muayene etmediği" gerekçesiyle gözaltına alma talimatı verdiği öne sürüldü.

"Ters kelepçeyle emniyete götürün" iddiası

Konuya ilişkin açıklama yapan Dr. Günel, "Odamda bağırıp çağırdı, tehdit etti. Hemşiremle odadan çıktık. Bir süre sonra geri döndüğümde savcı odadan gitmemişti. Sonra 'Ters kelepçe yapın emniyete götürün’ şeklinde polise talimat vermiş. Hastaneye polisler geldi. Üstelik ben olay saatinde hastanede nöbetçi doktordum" dedi.

'Cumhuriyet savcısı kendisini muayene etmeyen doktoru gözaltına aldırdı' iddiası
GÜNDEM
'Cumhuriyet savcısı kendisini muayene etmeyen doktoru gözaltına aldırdı' iddiası
  • Osmaniye Cumhuriyet Başsavcılığı konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Dr. Günel hakkında, tedaviden kaçınıp güvenlik görevlisine aşağılayıcı sözler söylemesi nedeniyle soruşturma başlatıldığını ve aynı gün şüpheli sıfatıyla ifade verdiğini açıkladı.

Tartışma yaratan olayla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Osmaniye'de kendisini muayene etmeyen doktorla tartıştığı ileri sürülen savcı M.B. hakkında HSK'ya inceleme izni verdi.

Filistinli baba, küçük çocuğunun hayatını kurtaran doktorun ayaklarına kapandı
OYNAT 00:59
Filistinli baba, küçük çocuğunun hayatını kurtaran doktorun ayaklarına kapandı
Filistin'de nefes borusuna yiyecek kaçan küçük çocuk, ailesi tarafından sağlık merkezine getirildi. Boğulmak üzere olan çocuk, doktorun acil müdahalesi sonucu kurtarıldı. Ailenin, mutluluktan doktorun ayaklarına kapandığı o anlar güvenlik kamerasına böyle yansıdı.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.